Denis Vavro (vľavo) v drese FC Kodaň. (Autor: TASR/PA via AP)

Do nemeckého klubu prichádza s možnosťou trvalého prestupu.

WOLFSBURG. Slovenský futbalista Denis Vavro strávi prebiehajúcu sezónu v bundesligovom Wolfsburgu.

Do nemeckého klubu prišiel na hosťovanie z FC Kodaň s možnosťou trvalého prestupu. Informoval o tom taliansky futbalový insajder Fabrizio Romano.

Dvadsaťosemročný stopér má nahradiť vo Wolfsburgu Maxenceho Lacroixa. Francúz by mal prestúpiť do anglického Crystal Palace.

Wolfsburg obsadil v minulej ligovej sezóne dvanáste miesto. Do tohto ročníka vstúpil víťazstvom v prvom kole Nemeckého pohára nad piatoligovým Koblenzom (1:0).

V úvodnom kole ligy nestačil na favorizovaný Bayern Mníchov tesne 2:3.

Vavro je jeden zo štyroch Slovákov v najvyššej nemeckej súťaži a historicky 29. slovenský hráč, ktorý sa predstaví v Bundeslige.

Jeho súčasná trhová hodnota je päť miliónov eur a okrem Kodane pôsobil aj v Laziu Rím či MŠK Žilina.

S ňou vyhral v roku 2017 Fortuna ligu a dva ligové tituly dosiahol aj s Kodaňou. Na Jutskom polostrove vyhral aj Dánsky pohár a vlani sa s tímom predstavil vo vyraďovacej časti Ligy majstrov.

Na konte má taktiež 24 reprezentačných štartov a nechýbal na tohtoročných ME, kde bol pevnou súčasťou základu v tíme trénera Francesca Calzonu.

Slováci vypadli na turnaji v osemfinále s Anglickom a dosiahli historicky najlepší výsledok na veľkom turnaji.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Vavro si zahrá v Bundeslige, do Nemecka putuje na hosťovanie