Srbsko

Dánsko si zahrá osemfinále bez jediného triumfu, Srbsko na turnaji končí

Aleksandar Mitrovic a Joachim Andersen v zápase Dánsko - Srbsko na EURO 2024
Fotogaléria (10)
Aleksandar Mitrovic a Joachim Andersen v zápase Dánsko - Srbsko na EURO 2024 (Autor: TASR/AP)
TASR|25. jún 2024 o 22:55

Futbalisti Dánska a Srbska dnes remizovali v zápase skupiny C na EURO 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

EURO 2024 - skupina C

Dánsko - Srbsko 0:0

Rozhodcovia: Letexier - Mugnier, Rahmouni (všetci Fr.), ŽK: Wind, Hjulmand - Milenkovič, Mitrovič

Dánsko: Schmeichel - Andersen, Christensen, Vestergaard - Bah (77. Kristiansen), Hjulmand (77. Delaney), Höjbjerg, Mähle - Eriksen (88. Poulsen) - Höjlund (59. Dolberg), Wind (46. Skov Olsen)

Srbsko: Rajkovič - Veljkovič, Milenkovič, Pavlovič - Mijailovič (73. Mladenovič), Ilič (67. Vlahovič), Gudelj (46. Jovič), Živkovič - Samardžič (46. Tadič), Mitrovič, Lukič

MNÍCHOV. Futbalisti Dánska a Srbska dnes remizovali v zápase skupiny D na EURO 2024 (ME vo futbale) so Srbskom 0:0.

Dáni postúpili do osemfinále z druhej priečky skupiny C. Pred Slovincov ich posunula lepšia bilancia z kvalifikácie na EURO 2024. Severanov čaká v osemfinále zápas s domácim Nemeckom.

Dáni nastúpili v porovnaní s predošlým duelom s Anglickom (1:1) s jednou zmenou v zostave. Do základu sa nezmestil Kristiansen, ktorého na ihrisku nahradil Bah.

Na opačnej strane urobil tréner Stojkovič oproti stretnutiu so Slovinskom (1:1) viacero zmien, keď namiesto Vlahoviča poslal do hry Samardžiča a v základnej zostave nefigurovali ani Tadič či Mladenovič.

Fotogaléria zo zápasu Dánsko - Srbsko na EURO 2024 (skupina C)

Tabuľka skupiny C na EURO 2024

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Srbsko - Anglicko na EURO 2024

I. polčas

V úvodných minútach bolo na oboch stranách cítiť dôležitosť zápasu. Dominovali najmä pozorné defenzívy, pričom oba tímy sa sťahovali do hlbšieho bloku.

Prvú väčšiu príležitosť priniesla 15. minúta a ujať vedenia sa mohli Dáni. Po centri Mähleho sa dostal do hlavičkového zakončenia Bah, ale v páde mieril mimo Rajkovičovu bránu.

Dánsky obranca ešte signalizoval faul, no minimálny kontakt nestačil na to, aby rozhodca Letexier odpískal penaltu. Následne prišli dva momenty Eriksena, keď najskôr pálil bez prípravy a poriadne natiahol Rajkoviča.

O dve minúty neskôr sa zdalo, že Eriksen srbského brankára nachytal priamo z rohu, no lopta počas letu celým objemom opustila hraciu plochu.

II. polčas

Srbi sa snažili po zmene strán oživiť svoju statickú hru príchodom Tadiča a Joviča.

Druhý menovaný predviedol v 53. minúte nábeh za obranu a po jeho zakončení si zrazil loptu do vlastnej brány Andersen.

Čiarový rozhodca však odmával Jovičovi ofsajdové postavenie, čo potvrdil aj systém VAR.

Srbi potrebovali na postup bodovať naplno a ofenzívu posilnil v 67. minúte aj striedajúci útočník Vlahovič, hráč s najvyššou trhovou hodnotou v kádri Srbska. Gólový efekt to neprinieslo a Srbi sa s turnajom rozlúčili.

Domov»EURO 2024»Dánsko si zahrá osemfinále bez jediného triumfu, Srbsko na turnaji končí