Obscénne gesto Ronalda neostalo nepovšimnuté, hviezda saudskej ligy dostala dištanc

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo (Autor: REUTERS)
TASR|29. feb 2024 o 08:52

Portugalský kanonier bude musieť zároveň zaplatiť aj pokutu.

RIJÁD. Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo dostal jednozápasový dištanc za reakciu počas nedeľňajšieho zápasu 21. kola saudskej Pro League, v ktorom jeho Al-Nassr zvíťazil na pôde Al-Shababu 3:2.

Video na sociálnych sieťach ukazuje, ako päťnásobný držiteľ Zlatej lopty na skandovanie "Messi, Messi" z hľadiska odpovedal priložením ruky k uchu a následne urobil rukou gesto pri rozkroku. Informovala o tom AP.

VIDEO: Ronaldove gesto

Tamojšia národná futbalová asociácia (SAFF) incident preskúmala a rozhodla, že Ronaldo vynechá najbližší ligový zápas, keď Al-Nassr vo štvrtok privíta Al-Hazm.

Portugalský kanonier bude musieť zároveň zaplatiť pokutu takmer 5000 eur Al-Shababu na pokrytie nákladov klubu na podanie sťažnosti a polovicu tejto sumy federácii.

Výbor uviedol, že proti tomuto rozhodnutiu nie je možné podať odvolanie.

Tridsaťdeväťročný útočník zaznamenal v stretnutí štvrtý gól vo štvrtom súťažnom zápase v tomto roku, vďaka čomu natiahol šnúru súťažných stretnutí s minimálne jedným presným zásahom už na číslo deväť.

Televízny prenos situáciu nezachytil, prítomní fanúšikovia však áno. Incident v Saudskej Arábii vyvolal pohoršené reakcie, keď na pokriky z tribún zareagoval obscénnym gestom.

Ronaldo podľa saudskoarabských médií povedal komisii, že išlo o gesto víťazstva, ktoré je v Európe bežné.

Portugalčan je s 22 gólmi na čele tabuľky strelcov saudskej Pro League. Jeho Al-Nassr patrí druhé miesto, za Al-Hilalom zaostáva o sedem bodov.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Saudi Pro League»Obscénne gesto Ronalda neostalo nepovšimnuté, hviezda saudskej ligy dostala dištanc