Dominik Holec v bránke AC Sparta Praha.
Dominik Holec v bránke AC Sparta Praha. (Autor: Twitter AC Sparta Praha)
TASR|7. aug 2022 o 18:22 (aktualizované 7. aug 2022 o 21:30)

Slavia aj Sparta získali prvé body v sezóne.

PRAHA. Slovenský futbalista Ivan Schranz prispel v nedeľu jedným gólom k víťazstvu Slavie Praha v dueli 2. kola českej ligy doma nad Zlínom 4:1.

Pre Slaviu to bolo po prehre v Hradci prvé víťazstvo v novom ročníku najvyššej súťaže.

Schranz prišiel na ihrisko v 66. minúte za stavu 2:1 a v 85. minúte tretím zásahom poistil vedenie domácich, keď z prvej poslal do siete loptu po centri Václava Jurečku.

Za Slaviu skóroval aj vo štvrtkovom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy s Panathinaikosom Atény (2:0).

Aj hráči Sparty Praha si v druhom kole pripísali na konto prvé tri body.

V zostave so slovenským brankárom Dominikom Holecom a kapitánom Dávidom Hanckom vyhrali na ihrisku Dynama České Budějovice 2:0.

Česká Fortuna liga - 2. kolo:

Slavia Praha - FC Zlín 4:1 (2:0)

Góly: 10. Icha, 31. a 90.+2 Jurásek, 85. Schranz - 49. Jawo

ČK: 70. Procházka (Zlín)

/J. Hromada do 83. min, I. Schranz od 66. min + gól (obaja Slavia)/

Dynamo Č. Budějovice - Sparta Praha 0:2 (0:2)

Góly: 2. Höjer, 27. Čvančara

/D. Šípoš, M. Králik a J. Grič celý zápas, L. Čmelík do 72. min + ŽK - D. Holec a D. Hancko celý zápas/

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Gól: 58. Daníček