Dostane trest? Slovenský brankár v hektickom dueli strčil do rozhodcu

Matej Rakovan.
Matej Rakovan. (Autor: fcfastavzlin.cz)
TASR|30. sep 2023 o 17:45 (aktualizované 30. sep 2023 o 21:30)

Karvinú nakopol za víťazstvom Alex Iván.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v stretnutí 10. kola českej ligy nad FC Viktoria Plzeň 2:1. V drese domácich zaznamenal asistenciu Lukáš Haraslín.

Aj vďaka slovenskému reprezentantovi Sparta potvrdila prvé miesto v tabuľke, druhá Slavia stráca tri body a v nedeľu nastúpi na pôde Teplíc.

Hráči MFK Karviná zvíťazili nad FC Slovan Liberec jednoznačne 5:2.

V zápase sa strelecky presadili aj Slováci. Alex Iván zaznamenal v drese domácich gól a asistenciu, Ľubomír Tupta skóroval za Liberec.

Uspel aj Baník Ostrava, ktorý vyhral na pôde Olomouca 3:0. Brankár domácich Matúš Macík dostal červenú kartu v 19. minúte.

Jablonec zvíťazil doma nad Slováckom 2:0, keď oba góly strelil v prvom polčase. Okrem toho ešte Zlín remizoval s Českými Budějovicami 1:1.

Tento súboj bol veľmi vyhrotený a dokonca slovenský brankár Matej Rakovan po jednej zo sporných situácii strčil do hlavného rozhodcu. "Malo by sa takéto správanie trestať aj spätne?," pýta sa Denník Sport na twitteri.

Česká Fortuna liga - 10. kolo:

Olomouc - Ostrava 0:3 (0:2)

Góly: 11. Tanko, 29. Ewerton, 78. Buchta

/Juraj Chvátal a Denis Ventúra odohrali celý zápas, Tomáš Digaňa nastúpil v 21. min, brankár Matúš Macík dostal červenú kartu v 19. min - Tomáš Rigo odohral celý duel, Filip Blažek a Matej Madleňák sedeli na lavičke náhradníkov/

Zlín - České Budějovice 1:1 (0:1)

Góly: 85. Slončík - 45.+1 Šigut

/Matej Rakovan odchytal celý zápas - Martin Králik odohral celý zápas, Dávid Šípoš sedel na lavičke náhradníkov/

Jablonec - Slovácko 2:0 (2:0)

Góly: 10. Chramosta, 20. Krulich

/Adrián Slávik (Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

Karviná - Liberec 5:2 (3:1)

Góly: 11. Iván, 38. Budínský, 41. Akinyemi, 70. Memič, 83. Traore - 14. Mikula, 47. Tupta

/Dominik Holec, Matej Čurma a Dávid Krčík odohrali celý zápas, Alex Iván hral do 82. min - Ľubomír Tupta odohral celý duel/

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)

Góly: 3. Laci, 27. Kuchta - 26. Durosinmi

/Lukáš Haraslín hral do 84. minúty - Erik Jirka nastúpil v 63. min, Marián Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Dostane trest? Slovenský brankár v hektickom dueli strčil do rozhodcu