Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. dec 2023 o 10:10

Palmeiras získal dvanásty titul.

SAO PAULO. Ohne, radosť i nepokoje. V Brazílii sa rozhodlo o sezóne.

Majstrom brazílskej futbalovej ligy sa stal po 12. raz Palmeiras. Obhajca titulu remizoval na ihrisku Cruzeira 1:1 a zaistil si tak trofej.

Smútok naopak zavládol v inej časti Sao Paula, kde FC Santos prehral doma s Fortalezou 1:2 a po prvý raz v histórii zostúpil do Serie B.

V Santose odštartoval svoju skvelú kariéru legendárny Pelé, na štadióne Urbana Caldeiru sa v januári konal jeho pohreb.

V zápase s Fortalezou otvoril skóre v 39. minúte hosťujúci Mario Sergio. V 58. minúte vyrovnal Messias a dal Santosu nádej, ale v šiestej minúte nadstaveného času rozhodol Juan Martin Lucero.

Zápas ihneď ukončili, lebo fanúšikovia Santosu sa pokúsili vtrhnúť na ihrisko a prinútili hráčov utiecť do šatní.

Polícia potom riešila pred štadiónom výtržnosti domácich priaznivcov. Tí podľa miestnych médií podpálili štadión i autá členov realizačného tímu a vedenia klubu.

O bode pre Palmeiras rozhodol 18-ročný útočník Endrick, keď strelil svoj 11. gól v sezóne. Brazílsky talent by mal od budúceho roka pôsobiť v Reale Madrid.

Zverenci portugalského trénera Abela Ferreiru triumfovali s dvojbodovým náskokom pred Gremiom.

Tabuľka Serie A (Brazília)

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Vychovali Pelého i Neymara. Santos vypadol do druhej ligy, fanúšikovia podpálili štadión