Zápas Brazílie s Argentínou definitívne zrušil súd, nebude sa opakovať

Zápas Argentína - Brazília prerušili.
Zápas Argentína - Brazília prerušili. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. aug 2022 o 20:58

Kvalifikačný zápas prerušili po pár minútach.

BRASILIA. Zápas juhoamerickej futbalovej kvalifikácie MS 2022 Brazília - Argentína sa nebude opakovať a definitívne ho zrušili.

Informovali o tom futbalové zväzy oboch krajín, ktoré vyriešili celú záležitosť v kooperácii s Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA) na Športovom arbitrážnom súde.

Duel vlani v septembri prerušili už po siedmich minútach. Dôvodom bol spor okolo porušenia pandemických opatrení týkajúcich sa štvorice hráčov hostí pôsobiacich v britských kluboch - Emiliana Buendiu, Emiliana Martineza, Cristiana Romera a Giovaniho Lo Celsa.

Romero, Lo Celso i Martinez nastúpili do zápasu v základnej zostave. Štvorica pricestovala do Brazílie týždeň pred zápasom.

Pre Veľkú Britániu, Indiu a Juhoafrickú republiku však platili špeciálne podmienky, okrem iného 14-dňová karanténa po príchode do krajiny.

Po dlhých ťahaniciach FIFA stanovila nový termín zápasu na 22. septembra 2022. Brazília i Argentína však tvrdili, že jeho odohratie by mohlo negatívne ovplyvniť prípravu oboch reprezentačných tímov na MS v Katare. Informovala o tom agentúra AFP.

Nachádzate sa tu: