Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Veľký návrat trval iba týždeň. Robinho v Santose skončil

Robinho sa teší z gólu v exhibičnom zápase. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. okt 2020 o 10:50

Brazílčana dobehla minulosť.

SAO PAULO. Brazílsky futbalista Robinho skončil v materskom klube FC Santos iba týždeň po podpise zmluvy.

Dôvodom bol tlak verejnosti v súvislosti s jeho odsúdením za účasť na hromadnom znásilnení mladej ženy v Taliansku roku 2013. Informáciu priniesla agentúra AFP.

"S obrovským smútkom v srdci vám musím oznámiť, že som sa s prezidentom klubu dohol na rozviazaní zmluvy," povedal 36-ročný Robinho

"Mojim cieľom bolo vždy pomôcť Santosu, ale turbulentné obdobie v mojom súkromnom živote robí pravý opak. Preto som sa rozhodol odísť a sústrediť sa na vyriešenie situácie," doplnil.

Príchod stonásobného brazílskeho reprezentanta pobúril sponzorov, fanúšikov a ženské organizácie. Klub argumentoval tým, že prípad je stále otvorený.

Robinha síce odsúdili ešte v roku 2017 na deväť rokov väzenia, no proti rozsudku sa odvolal. Silnejúci tlak zo strany sponzorov však napokon prinútil vedenie, aby sa s hráčom rozlúčilo.

Robinho v Santose začínal s futbalom, v roku 2005 zamieril do Realu Madrid. O päť rokov neskôr sa vrátil na hosťovanie z Manchestru City, rovnako ako v sezóne 2014/2015, keď bol kmeňovým hráčom AC Miláno.

Jeho štvrtý návrat, po pôsobení v tureckom Basakhsehire Istanbul, však trval len týždeň.

Súvisiace články