Vo veku 58 rokov zomrel legendárny brankár Glasgowa Rangers

Brankár Andy Goram.
Brankár Andy Goram. (Autor: Motherwell FC/ twitter)
TASR|2. júl 2022 o 15:22

Dva zápasy odchytal aj za Manchester United.

LONDÝN. Vo veku 58 rokov zomrel bývalý škótsky futbalový brankár Andy Goram. Informovala o tom agentúra DPA.

Niekdajší dlhoročný brankár Glasgow Rangers v máji v rozhovore pre Daily Record prezradil, že mu diagnostikovali rakovinu.

Choroba už bola v pokročilom štádiu a lekári mu dávali najviac šesť mesiacov. Goram vtedy odmietol chemoterapiu, ktorá by mu podľa doktorov predĺžila život približne o tri mesiace.

"Rangers FC je hlboko zarmútený správou o úmrtí Andyho Gorama po krátkom boji s rakovinou. V roku 1999 ho fanúšikovia zvolili v ankete za najlepšieho brankára v histórii klubu a po ukončení kariéry pravidelne navštevoval zápasy v Ibrox Parku.

Myšlienky riaditeľov, manažmentu, hráčov i trénerov v tejto chvíli smerujú k jeho rodine, ktorá žiada o rešpektovanie súkromia v tomto smutnom čase," uviedol glasgowský klub vo svojom stanovisku.

Za Rangers odchytal Goram v rokoch 1991 až 1998 dokopy 260 zápasov, získal s nimi päť ligových titulov, trikrát vyhral Škótsky pohár a dvakrát Ligový pohár.

Okrem toho chytal za Hibernian, Sheffield United, Motherwell či Coventry City a dva zápasy odchytal v roku 2001 aj v Manchestri United, kde bol krátko na hosťovaní práve v sezóne, keď United vybojovali titul v Premier League.

V reprezentácii si pripísal 43 štartov, bol brankárskou jednotkou Škótska na ME 1992 i 1996.

Nachádzate sa tu: