Bayern v šlágri zdolal Dortmund. O triumfe rozhodol dvoma gólmi Lewandowski

Sportnet, TASR|4. dec 2021 o 20:35 (aktualizované 4. dec 2021 o 20:50)

Borussia Dortmund - Bayern Mníchov 2:3 (1:2)

Góly: 5. Brandt, 48. Haaland - 9. a 77. Lewandowski (druhý z 11m), 44. Coman

Rozhodovali: Zwayer - Achmüller, Pickel. ŽK: 51. Can, 86. Bellingham - 88. Lewandowski, 90+4. Upamecano

Dortmund: Kobel - Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro (82. N. Schulz) - Bellingham, Can, Dahoud (60. Malen) - Brandt (70. M. Wolf) - Haaland (82. Tigges), Reus (C)

Bayern: Neuer (C) - Pavard, Upamecano, Lucas Hernández (74. Süle), A. Davies - Goretzka (65. Musiala), Tolisso - Coman (88. Nianzou), T. Müller, Sané (65. Gnabry) - Lewandowski

DORTMUND. Futbalisti Bayernu Mníchov zvýšili svoj náskok na čele nemeckej Bundesligy na štyri body.

Obhajca titulu vyhral v sobotnom šlágri prvých dvoch tímov tabuľky v rámci 14. kola na ihrisku Borussie Dortmund 3:2 aj zásluhou dvoch gólov Roberta Lewandowského.

Dortmund naposledy zdolal Bayern v auguste 2019 v súboji o nemecký superpohár 2:0.

Nemeckú "klasiku" odštartoval lepšie domáci Dortmund, ktorý viedol už po piatich minútach. Julian Brandt sa v šestnástke šikovne zbavil Alphonsa Daviesa a tvrdou strelou do hornej časti prekonal Manuela Neuera.

Bayern už o štyri minúty neskôr vyrovnal po brejku zásluhou Roberta Lewandowského a ešte do prestávky otočil skóre - na 2:1 upravil tečovanou strelou Kingsley Coman.

Dortmundský kanonier Erling Haaland v 48. minúte strelou z prvej k vzdialenejšej žrdi vyrovnal, ale posledné slovo mal Bayern.

Štvrťhodinu pred koncom zahral domáci Mats Hummels vo vlastnej šestnástke rukou a Lewandowski z penalty rozhodol o triumfe Bavorov. Domáci kouč Marco Rose potom ešte videl za nešportové správanie červenú kartu.

Tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern v šlágri zdolal Dortmund. O triumfe rozhodol dvoma gólmi Lewandowski