Rozhodovali až penalty. Betis vyhral Španielsky pohár

Rozhodujúcu jedenástku premenil Juan Miranda.

Španielsky pohár - finále

Betis Sevilla - FC Valencia 1:1 pp (1:1, 1:1), 5:4 na strely z 11 m

Góly: 11. Iglesias - 30. Duro

SEVILLA. Futbalisti Betisu Sevilla sa stali tretíkrát víťazmi španielskeho Kráľovského pohára.

V sobotnom finále na Estadio de La Cartuja v Seville zdolali Valenciu 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa zápas skončil v riadnom hracom čase i po predĺžení nerozhodne 1:1.

Domáci sa ujali vedenia v 11. minúte zásluhou hlavičky Borju Iglesiasa, Valencia vyrovnala po polhodine hry gólom Huga Dura.

V záverečnom rozstrele premenili hráči Betisu všetkých päť svojich pokusov, kým na strane Valencie zlyhal vo štvrtej sérii striedajúci Yunus Musah.

Rozhodujúcu jedenástku premenil v piatej sérii Juan Miranda. Betis vyhral Copa del Rey po 17-tich rokoch, predtým triumfoval v rokoch 1977 a 2005.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Rozhodovali až penalty. Betis vyhral Španielsky pohár