Futbalisti Bayernu Mníchov sa tešia po strelenom góle.
Futbalisti Bayernu Mníchov sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR, pf|30. júl 2022 o 22:40

Bayern ovládol súťaž rekordný desiaty raz.

Nemecký Superpohár 2022

RB Lipsko - Bayern Mníchov 3:5 (0:3)

Góly: 59. Halstenberg, 77. Nkunku (z 11 m), 89. Olmo - 14. Musiala, 31. Mané, 45. Pavard, 66. Gnabry, 90.+8 Sané

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov získali rekordný desiatykrát nemecký Superpohár. Úradujúci bundesligový majster zvíťazil v sobotnom dueli v Lipsku nad domácim RB 5:3 a obhájil trofej.

Bayern si vypracoval v polčase náskok 3:0, keď jeden z gólov dal aj Sadio Mané, letná posila z Liverpool FC.

Po góle Sergea Gnabryho viedli v 66. minúte hostia už 4:1, no napokon museli ešte tuho zabojovať o víťazstvo.

Úradujúci držiteľ Nemeckého pohára totiž vďaka zásahom Christophera Nkunkua z jedenástky a Daniho Olma v závere znížil na 3:4, vytúžený štvrtý gól však už nestrelil.

Triumf bavorského veľkoklubu spečatil v nadstavenom čase Leroy Sané.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern uspel v prestrelke proti Lipsku, získal nemecký Superpohár