Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Barcelona si pýta milióny späť. Neymara dobehol drahý prestup

Neymar v drese Barcelony - archívna fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. nov 2020 o 10:45

Neymar dlhuje na daniach najviac v celom Španielsku.

BARCELONA. Vedenie španielskeho futbalového klubu FC Barcelona chce prostredníctvom súdu získať späť od svojho bývalého hráča Brazílčana Neymara 10 miliónov eur.

Podľa Kataláncov ide o financie, ktoré organizácia zaplatila futbalistovi navyše nad rámec zmluvy počas jeho pôsobenia v tomto klube. Informáciu priniesla osoba oboznámená so situáciou, ktorej identita zostáva zahalená.

FC Barcelona mal futbalistovi zaplatiť spomenuté prostriedky, aby sa vyhol nezrovnalostiam smerom k daňovému úradu počas vyšetrovania prestupu Neymara z brazílskeho FC Santos v roku 2013.

Daniari však napokon dospeli k verdiktu, že klub tieto prostriedky nemal platiť, preto sa Španieli rozhodli žiadať peniaze späť. Uvedené informácie oficiálne nepotvrdili ani predstavitelia FC Barcelona, ani zástupcovia Brazílčana.

Neymar hral za FC Barcelona v rokoch 2013 až 2017, potom prestúpil do francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain za rekordných 222 miliónov eur.

Obe strany sa medzičasom stali terčom španielsky úradov, že pri prestupu futbalistu z Brazílie do Španielska došlo k nezrovnalostiam, ktoré mali zakryť skutočnú sumu zaplatenú za služby elitného útočníka.

Všetky strany akékoľvek pochybenie popreli. Podľa úradov Neymar dlhuje 34,6 milióna eur na daniach z obdobia jeho pôsobenia v Španielsku, vlani to bol najvyšší dlh jednej osoby voči daňovým úradom v celej krajine.

Súvisiace články