Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|3. aug 2024 o 19:57 (aktualizované 3. aug 2024 o 21:18)

Oba tímy si tak pripísali už druhú remízu v novom ročníku.

Rozhodovali: Glova – Zemko, Kmec, ŽK: Richtárech, Brenkus, Hlinka – Fábry, Krčík

Diváci: 1310 divákov.

Banská Bystrica: Rehák – Klimpl, Godál, Willwéber – Pišoja, Hlinka, Richtárech (81. B. Ľupták), Záhumenský (86. Šikula) – Malec (81. Hanes), Rymarenko, Veselovský (70. Brenkus)

Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Hradecky, Černek – M. Nagy, Kopas – Morong (74. Gaži), Alves (46. Mášik), Matejov (46. Leginus) – Fábry

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica remizovali v sobotňajšom dueli 2. kola Niké ligy proti MFK Skalica 1:1.

Prvé momenty zápasu patrili hosťom, keď Fábry hlavičkoval tesne vedľa žrde a Nagy spoza šestnástky preveril Reháka.

Na opačnej strane sa zastreľoval Veselovský. Ten napokon v trinástej minúte na dvakrát pokoril Junasa zvnútra šestnástky po peknej pätičke Rymarenka na Záhumenského, ktorý spätnou prihrávkou našiel úspešného strelca.

Záhoráci si do prestávky nevypracovali šancu, naopak domáci mohli zvýšiť vedenie po strele Rymarenka a dorážke Maleca, no Junas podržal svoj tím.

Po zmene strán nevyšiel Rymarenkovi únik a Skaličania mohli vyrovnať, keď Fábry prehodil vybehnutého Reháka, no lopta skončila na žrdi.

Bystričan Rymarenko v poslednej minúte prestrelil prázdnu bránku a prišiel za to trest, keď v nadstavenom čase sa ujala po centri Černeka hlavička Ranka.

Hlasy po zápase

Marek Bažík, tréner Banskej Bystrice: "Za prvý polčas musím mojich zverencov pochváliť. Škoda, že sme nevyužili aj ďalšie nebezpečné situácie pred bránou súpera. Ak by sme premenili šance, mohli sme zápas zatvoriť ešte v prvom polčase. Nestalo sa tak, aj to je futbal. V druhom polčase ak zahodíte za stavu 1:0 šance, tak postupne viera odchádza a nervozita sa vkráda do hláv hráčov. Myslím si však, že zápas sme mali ustáť i napriek tomu, že sme už boli po prestávke o niečo pasívnejší. Možno to bolo aj tým, že prvý polčas nás stál veľa síl. Chceli sme byť aktívni, či v ofenzíve ako aj v defenzíve a myslím si, že sa nám to aj darilo. Musím chlapcov pochváliť i napriek tomu, že sme zápas neustáli v poslednej nadstavenej minúte. Veľmi to bolí, ale to je život. V závere duelu sme nemali šťastie, no možno ho budeme mať o týždeň, o dva. Verím, že chalani majú charakter, že toto nás vôbec nezlomí a pôjdeme ďalej."

Pavol Majerník, tréner Skalice: "Z našej strany to bol veľmi zlý prvý polčas, bez pohybu, agresivity a osobných súbojov. Celý polčas sme mali obrovský problém s bránením súpera vo všetkých zónach ihriska. Bolo to veľké sklamanie pre mňa, lebo nefungovali nám veci tak dozadu ako aj dopredu, napríklad prechodová fáza, chýbali nábehy za obranu súpera. V druhom polčase nastalo zlepšenie. Bol to už zápas hore – dole, domáci mali veľa protiútokov, ktoré sme svojím spôsobom poriešili, až na šancu Rymarenka na konci, ktorý mohol zavrieť zápas. Na naše šťastie sa tak nestalo. Mali sme však oveľa lepší pohyb po prestávke, aj veľkú šancu, keď Fábry dával loptu do žrde. Musím kvitovať, že chalani verili tomu, že dajú gól až do samého konca a s veľkou dávkou šťastia sme napokon zápas doviedli do remízy 1:1."