Futbalisti Liverpool FC sa tešia po strelenom góle.
Futbalisti Liverpool FC sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)

O výhre "The Reds" na ihrisku Southamptonu rozhodol Joel Matip.

Premier League - 37. kolo

FC Southampton - FC Liverpool 1:2 (1:1)

Góly: 13. Redmond - 27. Minamino, 67. Matip

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v 37. kole anglickej Premier League na pôde FC Southampton 2:1 a udržali si šancu na titul.

Pred záverečným kolom strácajú na lídra tabuľky Manchester City bod, pričom majú o šesť gólov horšie skóre.

V nedeľu o 17.00 h privítajú Wolverhampton Wanderers, Citizens hostia Aston Villu.

Liverpool nastúpil v Southamptone bez stopéra Virgila van Dijka i bez útočníkov Sadia Maneho a Mohameda Salaha.

"Svätci" sa ujali vedenia v 13. minúte po rotovanej strele Nathana Redmonda do pravého horného rohu Alissonovej bránky.

"The Reds" vyrovnali v 27. minúte zásluhou Takumiho Minamina. O ich triumfe rozhodol v 67. minúte hlavou Joel Matip.