Matheus Nunes strieľa gól v zápase Manchester City - FC Watford v 3. kole anglického Ligového pohára. (Autor: REUTERS)
REUTERS|24. sep 2024 o 23:58

Chelsea nedala šancu lídrovi štvrtej ligy.

LONDÝN. Matheus Nunes strelil pri svojom 34. štarte svoj prvý gól v drese Manchestru City. Favorizovaní domáci zvíťazili v 3. kole anglického Ligového pohára nad druholigovým Watfordom 2:1.

City poslal do vedenia už v 5. minúte Jérémy Doku a Nunes v 38. minúte zvyšoval vedenie už na 2:0. Napokon však z toho nebola jasná záležitosť.

Watford v posledných sezónach utŕžil od City v Premier League niekoľko vysokých prehier, ale v Ligovom pohári odmietol kapitulovať a Tom Ince ho v 86. minúte ešte vrátil do zápasu.

Osemnásobný víťaz súťaže sa napriek záverečnému tlaku hostí napokon vyhol penaltovému rozstrelu.

Postup do 4. kola si vybojovala aj Chelsea FC, keď na Stamford Bridge zdolala lídra štvrtej ligy Barrow jasne 5:0. Christopher Nkunku sa blysol hetrikom.

Leicester City sa tiež stretol so súperom zo štvrtej ligy, ale na postup potreboval penalty. S Walsallom hral po 90 minútach nerozhodne 0:0.

Jhon Duran z Aston Villy strelil svoj piaty gól v sezóne z penalty pri víťazstve 2:1 na pôde Wycombe Wanderers.

Zápas Newcastle United - AFC Wimbledon odložili po tom, čo záplavy v pondelok poškodili štadión Wimbledonu.

City sa vrátili do akcie len o niečo viac ako 48 hodín po dramatickom ligovom stretnutí s Arsenalom a Guardiola rotoval tím, keď nechal oddychovať niektorých hráčov a premiérový štart doprial 16-ročnému Kadenovi Braithwaiteovi.

Nunes prišiel do City z Wolverhamptonu Wanderers za 53 miliónov libier pred viac než rokom, ale na svoj premiérový zásah čakal až doteraz.

Jeho zakončenie spoza pokutového územia bolo skvelé a mohol zaznamenať aj hetrik, ale brankára Watfordu Jonathan Bond predviedol v druhom polčase kvalitné zákroky.

Wycombe - Aston Villa 1:2 (0:0)

Góly: 90.+5. Kone - 55. Buendia, 85. Duran (z 11 m)

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Štvrtoligista dotiahol Leicester až do rozstrelu, o postupe City rozhodol sviatočný strelec