Fulham zachraňoval prvé víťazstvo v závere, Rodáka posadili na lavičku

Bobby Decordova-Reid z Fulhamu strieľa gól.
Bobby Decordova-Reid z Fulhamu strieľa gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. aug 2022 o 15:25 (aktualizované 20. aug 2022 o 20:36)

Kane rozhodol o víťazstve Tottenhamu.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v sobotnom stretnutí 3. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde Bournemouthu 3:0.

Už v úvodných minútach strelil dva góly nórsky stredopoliar Martin Ödegaard, tretí zásah pridal po zmene strán francúzsky obranca William Saliba.

"Kanonieri" majú na konte plný počet 9 bodov a figurujú na čele tabuľky.

Tottenham Hotspur zdolal Wolverhampton Wanderers 1:0. O triumfe domácich rozhodol po vyše hodine hry anglický útočník Harry Kane.

Takisto Tottenham je v novej ligovej sezóne zatiaľ bez prehry, na konte má o dva body menej ako jeho rival zo severu Londýna.

Dvadsaťdeväťročný Kane strelil 250. gól za Tottenham vo všetkých súťažiach, z toho 185. v Premier League.

Osamostatnil sa na štvrtej priečke v historickom rebríčku strelcov súťaže pred Argentíncom Sergiom Agüerom, ktorý si pripísal 184 presných zásahov za Manchester City, a stal novým rekordérom ligy v počte strelených gólov v drese jedného klubu.

Celkovo dali viac len Alan Shearer (260), Wayne Rooney (208) a Andrew Cole (187).

Kaneov zásah bol jubilejný 1000. gól Tottenhamu v domácom prostredí od vzniku PL v roku 1992, londýnskemu tímu sa to podarilo ako piatemu v poradí.

Slovenský brankár Marek Rodák po dvoch zápasoch sezóny prišiel o miesto v zostave nováčika z Fulhamu. Na domáci duel s Brentfordom dostal prednosť Bernd Leno.

Fulham sa v úvodnej dvadsaťminútovke dostal do dvojgólového vedenia, tridsaťročná posila z Arsenalu však následne dvakrát inkasovala.

V poslednej minúte riadneho hracieho času rozhodol o trojbodovom zisku domácich srbský kanonier Aleksandar Mitrovič.

Rodák pred týždňom vychytal čisté konto proti Wolverhamptonu (0:0), v akcii bol aj v úvodnom kole pri domácej remíze s favorizovaným Liverpoolom (2:2).

Fulham si tak po dvoch remízach pripísal premiérové víťazstvo v nováčikovskej sezóne.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Fulham zachraňoval prvé víťazstvo v závere, Rodáka posadili na lavičku