Liverpool natiahol sériu bez prehry, Arsenal vyhral prvýkrát od Vianoc

Diego Jota bol ústrednou postavou duelu Liverpoolu s Leicestrom.
Diego Jota bol ústrednou postavou duelu Liverpoolu s Leicestrom. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. feb 2022 o 00:16

Liverpool stráca na líderskú pozíciu deväť bodov.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili vo štvrtkovom domácom zápase 24. kola anglickej Premier League nad Leicestrom City 2:0.

Liverpool zvýšil v tabuľke náskok na tretiu Chelsea zásluhou dvoch presných zásahov Diega Jotu. Z druhého miesta stráca na vedúceho obhajcu Manchester City deväť bodov, má jeden zápas k dobru.

Prvý gól stretnutia vsietil portugalský útočník v 35. minúte, keď po rohovom kope dorazil do siete hlavičku Virgila van Dijka. Na konečný stav upravil o 53 minút neskôr.

Zverenci Jürgena Kloppa tak zaknihovali ôsme stretnutie bez prehry vo všetkých súťažiach za sebou a túto sériu majú možnosť natiahnuť už v nedeľu v ligovom duely na pôde Burnley.

Tesnejší výsledok sa zrodil v zápase medzi Wolverhamptonom a Arsenalom, z výhry 1:0 sa tešili hostia.

Aj v tomto stretnutí padol gól v prvom polčase po rohovom kope. Zaslúžil sa oň Brazílčan Gabriel, ktorý loptu v neprehľadnej situácii dorazil do prázdnej brány.

Pre Arsenal to bolo prvé víťazstvo od 26. decembra a v tabuľke sa posunuli na piate miesto.

Premier League - 24. kolo:

FC Liverpool - Leicester City 2:0 (1:0)

Góly: 35. a 88. Jota

Wolverhampton Wanderers - Arsenal Londýn 0:1 (0:1)

Gól: 26. Gabriel, ČK: 70. Martinelli (Arsenal) po 2. ŽK)

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Liverpool natiahol sériu bez prehry, Arsenal vyhral prvýkrát od Vianoc