Dúbravka vychytal Newcastlu prvú výhru v sezóne, Chelsea nečakane prehrala

Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. dec 2021 o 15:36 (aktualizované 4. dec 2021 o 20:41)

Na čelo Premier League sa posunul Manchester City.

LONDÝN. Futbalisti FC Chelsea si pripísali prvú prehru po dvanástich dueloch vo všetkých súťažiach. V sobotnom zápase 15. kola anglickej Premier League podľahli domácemu West Hamu 2:3. Prišli tak o prvú priečku v tabuľke.

Do čela sa posunul Manchester City, ktorý vo večernom súboji pohodlne zvíťazil na pôde Watfordu 3:1. O dva góly sa postaral portugalský stredopoliar Bernardo Silva. Za domácich nastúpil od druhého polčasu aj slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Chelsea predstihol aj Liverpool, ktorý triumfoval na pôde Wolverhamptonu 1:0. Tri body mu zariadil gólom až vo štvrtej minúte nadstavenia striedajúci Divock Origi.

City tak po sobotňajších dueloch vedie ligu o bod pred Liverpoolom a o ďalší bod pred treťou Chelsea.

Séria Chelsea sa skončila

Hráči Chelsea viedli od 28. minúty, keď si na priamy kop Masona Mounta nabehol Thiago Silva a hlavičkoval do siete. V 40. minúte vyrovnal z pokutového kopu Lanzini, no do prestávky odchádzala s náskokom predsa len Chelsea.

Ukážkovým volejom sa zaskvel Mount. Domácim sa však tesne pred uplynutím hodiny hry podarilo opäť vyrovnať, strelou z hranice šestnástky rozvlnil sieť Jarrod Bowen.

Víťazný gól strelil v 87. minúte striedajúci Arthur Masuaku, obranca z Demokratickej republiky Kongo zaskočil brankára Mendyho exportnou strelou z uhla spoza šestnástky.

Zverenci trénera Thomasa Tuchela si pripísali iba druhú prehru v tejto sezóne najvyššej anglickej súťaže, predtým nestačili iba doma na Manchester City (0:1, 25. septembra).

Ukončili tak osemzápasovú šnúru bez prehry. West Ham zvíťazil po troch dueloch a drží štvrtú priečku.

Dúbravka nepustil ani gól

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka sa opäť postavil do brány Newcastlu a pomohol k prvému víťazstvu Newcastlu v ligovej sezóne.

Dôležitý záchranársky súboj s Burnley rozhodol v 40. minúte Callum Wilson, keď sa chyby dopustil brankár hostí Pope.

Liverpool vyhral na pôde Wolverhamptonu 1:0. Tri body mu zariadil gólom až v štvrtej minúte nadstavenia striedajúci Divock Origi.

(Autor: SofaScore)

Premier League - 15. kolo:

West Ham United - Chelsea FC 3:2 (1:2)

Góly: 40. Lanzini (z 11 m), 56. Bowen, 87. Masuaku - 28. Silva, 44. Mount

FC Southampton - Brighton & Hove Albion 1:1 (1:0)

Góly: 29. Broja - 90.+8. Maupay

Newcastle United - FC Burnley 1:0 (1:0)

Gól: 40. Wilson

/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

Wolverhampton Wanderers - FC Liverpool 0:1 (0:0)

Gól: 90.+4. Origi

FC Watford - Manchester City 1:3 (0:2)

Góly: 74. Cucho - 31. a 63. Bernardo Silva, 4. Sterling

/Juraj Kucka (Watford) nastúpil v 46. minúte/

Tabuľka

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Dúbravka vychytal Newcastlu prvú výhru v sezóne, Chelsea nečakane prehrala