Tréner Alžírska Djamel Belmadi.
Tréner Alžírska Djamel Belmadi. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. apr 2022 o 09:28

Alžírčania žiada opakovanie barážovej odvety s Kamerunom.

KÁHIRA. Predstavitelia Alžírskej futbalovej federácie žiadajú opakovanie barážovej odvety o postup na MS 2022 proti Kamerunu. Na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) adresovali oficiálnu sťažnosť na rozhodcov.

Alžírsko prehralo 1:2 po predĺžení, keď inkasovalo vo štvrtej minúte nadstaveného času a nepostúpilo do Kataru. O triumfe Kamerunčanov rozhodol z poslednej akcie zápasu Karl Toko Ekambi.

Hlavný rozhodca Bakary Gassama neuznal domácemu Islamovi Slimanimu dva góly, jeden v prvom polčase a ďalší v druhej časti predĺženia.

"Alžírska futbalová federácia podala oficiálnu sťažnosť pre škandalózne rozhodovanie, ktoré ovplyvnilo výsledok barážovej odvety. Žiadame opakovanie zápasu, využijeme všetky právne možnosti," citovala stanovisko Alžírčanov agentúra DPA.

Domov»MS vo futbale 2022»Alžírsko stále bojuje o účasť na MS v Katare, možno aj na súde