Domáci Kamerun začal africký turnaj víťazne, Aboubakar premenil dve penalty

Vincent Aboubakar.
Vincent Aboubakar. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. jan 2022 o 19:15 (aktualizované 9. jan 2022 o 21:53)

Africký pohár národov sa začal prvými zápasmi.

YAOUNDÉ. Futbalisti Kamerunu úspešne vstúpili do 33. ročníka Afrického pohára národov (APN). Hráči usporiadateľskej krajiny zdolali v otváracom zápase šampionátu v Yaoundé reprezentáciu Burkiny Faso 2:1.

Domáci prehrávali v nedeľnom zápase A-skupiny od 24. minúty po góle Gustava Sangarého. Ešte do prestávky však stihli skóre otočiť, Vincent Aboubakar premenil v priebehu siedmich minút dva pokutové kopy.

Po hodine hry mohol Aboubakar skompletizovať hetrik, no rozhodcovia po zásahu VAR jeho gól neuznali pre ofsajd.

V druhom stretnutí skupiny Etiópia prehrala s Kapverdami 0:1. Jediný gól strelil v závere prvého dejstva Julio Tavares.

Etiópia hrala väčšinu zápasu s desiatimi hráčmi, už v 12. minúte dostal červenú kartu Yared Bayeh.

Tabuľka skupiny A

Domov»Futbal»Reprezentácie»Domáci Kamerun začal africký turnaj víťazne, Aboubakar premenil dve penalty