2 - 1
(1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
Po predĺžení

Na MS sa prvýkrát predlžovalo. Z tesného triumfu sa tešia Francúzi

Tim Bozon sa teší po strelenom góle v zápase Francúzsko - Rakúsko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. máj 2023 o 13:58

Už v úvode predĺženia rozhodol Treille.

MS v hokeji 2023 - skupina A

Francúzsko - Rakúsko 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 20. T. Bozon (Claireaux, Chakiachvili), 61. Treille (Chakiachvili, T. Bozon) - 47. T. Raffl (Schneider, Rossi)

Rozhodovali: Frandsen (Dánsko), Hunnius (Nemecko) - Synek (Slovensko), Wyonzek (Kanada). Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše Texier (Fr.) 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 7626

Francúzsko: Ylönen - Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili, Onno, Crinon, Guebey - Texier, Addamo, T. Bozon - Perret, Claireaux, Fabre - Bertrand, Boudon, Rech - S. Treille, Ritz, K. Bozon

Rakúsko: Kickert - Nickl, Wolf, Zundel, Heinrich, Reinbacher, Brunner, Maier, Strong - Neubauer, Haudum, Ganahl - Schneider, Nissner, T. Raffl - M. Huber, Rossi, Zwerger - P. Huber, Achermann, Wukovits

TAMPERE. Hokejisti Francúzska zvíťazili vo svojom úvodnom zápase na MS v hokeji 2023 v Tampere nad Rakúskom 2:1 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte kapitán Sasha Treille, keď v predĺžení tečoval puk za brankára Kickerta.

Jedným z čiarových rozhodcov bol Slovák Šimon Synek.

Francúzi nastúpia na ďalší duel v nedeľu od 15.20 proti Dánsku, Rakúšania budú hrať v rovnaký deň od 19.20 proti Švédsku.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Francúzsko - Rakúsko na MS v hokeji 2023

I. tretina:

Prvá tretina herne patrila Francúzom, ktorí hrali častejšie s pukom v útočnom pásme, ale svoju prevahu dlho nevedeli premeniť na gól. Podarilo sa im to až v 20. minúte, keď presilovkovú kombináciu zblízka zakončil Tim Bozon.

France's Sacha Treille celebrates after scoring his side's second goal during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Sacha Treille scores his side's second goal past Austria's goalie David Madlener during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's team players celebrate as Tim Bozon, centre back to the camera, scored the opening goal during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Austria's Marco Rossi, centre, battles for the puck with France's Valentin Claireaux, centre left, and Vincent Llorca, right, during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Austria's Thomas Raffl, left, and France's Jordann Perret battle for the puck during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Tim Bozon scores the opening goal during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Tim Bozon celebrates after scoring the opening goal during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
France's Tim Bozon, left, scores the opening goal past Austria's goalie David Madlener during the group A match between France and Austria at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Saturday, May 13, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

II. tretina:

Rakúšania sa v druhej tretine herne dvihli, vyrovnali dianie, no vyrovnať sa im podarilo až v tretej časti.

III. tretina:

Pomohol im k tomu faul francúzskeho útočníka Texiera, ktorý dostal trest na päť minút a do konca zápasu. Dlhú presilovku využil Raffl, keď vyťažil z prihrávky Schneidera - 1:1.

Rakúšania mali viacero šancí rozhodnúť v riadnom hracom čase, no po dvojnásobnom oslabení v závere zápasu a tlaku súpera mohli inkasovať.

Pokračujúcu presilovku Francúzov využil v 39. sekunde predĺženia Treille, keď tečoval strelu Chakiachviliho.

/zdroj: iihf.com/

Sasha Treille, kapitán Francúzska: "Je to perfektný spôsob ako vstúpiť do turnaja. Pred zápasom sme si v šatni povedali, že prvý duel je vždy veľmi dôležitý. V minulosti sme sa o tom presvedčili. Zápas sme začali veľmi dobre a aj keď sme boli neskôr v ťažšej situácii, neustále sme bojovali. Skončilo sa to naším víťazným gólom a to je skvelé. Proti Dánsku to bude náročné.Zápasy na MS idú v rýchlom slede a tak musíme byť dôslední v regenerácii a príprave na každý duel."

David Kickert, brankár Rakúska: "Táto prehra veľmi bolí. Bolo by pekné získať tri body alebo aspoň dva. Veľmi by nám to pomohlo a zbavilo by nás to tlaku v nadchádzajúcich zápasoch. Žiaľ, je to inak. Proti Švédsku máme ďalší pokus na získanie bodov."

Domov»MS v hokeji 2023»Na MS sa prvýkrát predlžovalo. Z tesného triumfu sa tešia Francúzi