Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Goffina čaká po finále Turnaja majstrov aj finále Davisovho pohára

David Goffin po finále Turnaja majstrov. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. nov 2017 o 12:26

Favoritmi sú francúzski tenisti.

LILLE. Francúzski tenisoví reprezentanti sa od piatka do nedele v domácom prostredí v Lille pokúsia jubilejný desiaty raz vyhrať Davisov pohár družstiev mužov. Belgičania túžia po premiérovom úspechu z MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF).

Francúzsko v sezóne 2014 - vtedy na antuke - pod strechou účelovo upraveného futbalového Stade Pierre Mauroy prehralo vo finále 1:3 so Švajčiarskom, ktoré disponovalo Rogerom Federerom a Stanom Wawrinkom.

Davis Cup - finále:

FRANCÚZSKO:

Jo-Wilfried Tsonga (15. vo svetovom rebríčku ATP vo dvojhre, 545. vo štvorhre)

Lucas Pouille (18. / 161.)

Richard Gasquet (31. / -)

Pierre-Hugues Herbert (81. / 13.)

BELGICKO:

David Goffin (7. / 548.)

Steve Darcis (76. / 321.)

Ruben Bemelmans (118. / 274.)

Joris de Loore (276. / 343.)

Teraz budú Francúzi na tvrdom povrchu Rebound Ace čeliť najmä Davidovi Goffinovi, sedmičke singlového renkingu a čerstvo finalistovi výberového šampionátu ATP Finals, ktorý v Londýne prekonal Federera a predtým aj lídra počítačového poradia Rafaela Nadala zo Španielska.

V definitívnej nominácii kapitána hostí Johana van Hercka sú aj napospol značne menej renomovaní Steve Darcis, Ruben Bemelmans a Joris de Loore.

Šéf realizačného štábu hostiteľov Yannick Noah dal dôveru Jo-Wilfriedovi Tsongovi, Lucasovi Pouillemu, Richardovi Gasquetovi a Pierrovi-Huguesovi Herbertovi.

Belgičania v septembrovom bruselskom semifinále dosiahli obrat z 1:2 proti Austrálčanom. Francúzsko v semifinále zvíťazilo 3:1 nad výrazne oslabeným Srbskom práve Lille v rovnakom dejisku, ale na antuke vonku.

Francúzsko sa už od sezóny 2001 usiluje o zaokrúhlenie na dvojciferný počet celkových triumfov. Belgicko je neúspešným finalistom ročníkov 1904 a 2015. Proti Francúzsku má bilanciu 3:4 a na úspech v konfrontácii s týmto rivalom čaká od roku 1997 a na jeho pôde od sezóny 1952.

Žreb finálových stretnutí:

Piatok (dve dvojhry postupne od 14.00 h):

Lucas Pouille - David Goffin

Jo-Wilfried Tsonga - Steve Darcis

Sobota (štvorhra od 14.00 h):

Richard Gasquet, Pierre-Hugues Herbert - Ruben Bemelmans, Joris de Loore

Nedeľa (postupne dve dvojhry od 13.30 h):

Jo-Wilfried Tsonga - David Goffin

Lucas Pouille - Steve Darcis

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články