Noel prekvapivo vyhral slalom vo Wengene, zaznamenal prvý triumf

Francúzsky lyžiar Clement Noel sa usadil na čele po 1. kole slalomu Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene v nedeľu 20. januára 2019. (Autor: Shinichiro Tanaka TASR/AP)
SITA|20. jan 2019 o 14:53

Úradujúci juniorský majster sveta viedol aj po prvom kole.

...Matej FalatSlovenskonedokončil prvé kolo

WENGEN. Mladý Francúz Clément Noel sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu mužov vo švajčiarskom Wengene v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Úradujúci juniorský majster sveta si udržal líderskú pozíciu po prvom kole a celkovo triumfoval s náskokom 8 stotín sekundy pred Rakúšanom Manuelom Fellerom. Až tretí skončil najväčší favorit Marcel Hirscher, za víťazom zaostal o 10 stotín.

Hirscher zaostal v prvom kole

Fenomenálny Rakúšan bol po prvej jazde až piaty, ale najrýchlejším druhým kolom úspešne zaútočil aspoň na pódiové umiestnenie. Hirscher do zbierky úspechov zatiaľ nepridal 32. slalomové víťazstvo vo Svetovom pohári.

Celkový počet pódiových umiestnení v SP sa u tohto 29-ročného špecialistu na technické disciplíny aktuálne posunul na číslo 133.

Dvojnásobný wengenský víťaz Nór Henrik Kristoffersen sa musel uspokojiť so 4. miestom. Jeho čas bol v súčte o 30 stotín pomalší ako u víťazného Noela.

Noel vyhral prvýkrát

Dvadsaťjedenročný talent Noel v 1. kole štartoval s číslom desať a prekvapil najväčších favoritov, keď prišiel do cieľa s náskokom 0,42 s pred Rakúšanom Fellerom.

V druhom kole mu aj šiesty najlepší čas stačil na premiérový triumf vo Svetovom pohári. Jeho dosiaľ najlepším výsledkom v SP bolo druhé miesto z nedávneho slalomu v Adelbodene.

Druhé kolo 7. slalomu aktuálnej sezóny SP bolo bez slovenskej účasti. Adam Žampa obsadil v úvodnej jazde 41. miesto s odstupom 4,69 s na vedúceho Noela a bol najpomalší zo všetkých slalomárov, ktorí prišli do cieľa.

So štartovým číslom 34 od začiatku hľadal ideálny rytmus medzi bránkami a postupne zvyšoval svoje manko.

Matej Falat sa postavil na wengenskú trať s názvom Jungfrau / Männlichen s číslom 58, ale v cieli nebol medzi klasifikovanými.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 23 zo 41 pretekov)