Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Pred stánkom Liverpoolu oslavovali tisíce ľudí, polícia musela zatýkať

Pred štadiónom sa spustili divoké oslavy. (Autor: TASR)
TASR|23. júl 2020 o 16:37

Ľudia ignorovali obmedzenia.

LIVERPOOL. Britská polícia zatkla deväť ľudí, ktorí ignorovali obmedzenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu a prišli pred Anfield počas stredajšieho slávnostného odovzdania majstrovskej trofeje futbalistom FC Liverpool.

Pred domovským štadiónom "The Reds" sa napriek zákazu zhromaždilo približne 3000 fanúšikov.

Hráči Liverpoolu sa stali anglickými majstrami po dlhých 30-tich rokoch. Titul si zabezpečili už pred mesiacom, no trofej si prevzali až po stredajšom víťaznom domácom súboji s FC Chelsea (5:3).

Hráči FC Liverpool dvíhajú nad hlavu trofej pre šampiónov PL: fotogaléria

23.7.2020

Na ceremoniál vybudovali špeciálnu platformu na ikonickej tribúne Kop. Hoci pre pandémiu si hráči nemohli oslavy vychutnať naplno pred plnými tribúnami, dostali výnimku a prítomné mohli byť aspoň rodiny.

Trofej im odovzdala klubová legenda Sir Kenny Dalglish, niekdajší útočník, ktorý získal s "The Reds" šesť titulov ako hráč a ďalšie tri ako tréner vrátane toho pred tridsiatimi rokmi. Ako prvý zdvihol trofej nad hlavu kapitán Jordan Henderson.

Ako uviedla agentúra DPA, polícia stále vyšetruje 20 osôb, ktoré zatkla 27. júna pri nepovolených majstrovských oslavách Liverpoolu pri pomníku na Pier Head.

Súvisiace články