Hrbatý: Zápas proti Česku nebol len o tenise, rozhodlo čosi iné

Českí tenisti sa radujú z postupu. (Autor: TASR)

• podľa Hrbatého neboli zápasy iba o tenise. Čo rozhodlo?
  • ako by podľa Hrbatého prebiehal rozhodujúci zápas
  • aká je aktuálna atmosféra v slovenskom tíme
  • o čom sa Hrbatý rozprával s Mariánom Vajdom

BRATISLAVA. Po víťaznom výkriku vybehli hráči aj tréneri na kurt, pochytali sa okolo ramien a skákali od radosti.

Zmorený a šťastný Jiří Veselý si o chvíľu na to prevzal plastový banner, na ktorom bolo veľkými písmenami napísané – Qualified.

Českí tenisti sa po prvý raz v histórii kvalifikovali na finálový turnaj v Davis Cupe. Postup do Madridu si zaistili po víťazstve 3:1 nad Slovákmi.

Víťazstvá si pripísali vo dvojhrách. Dve vybojoval Jiří Veselý, jedno Lukáš Rosol.

Vo štvorhre zvíťazil slovenský pár Filip Polášek, Igor Zelenay. Na ich triumf však už nik z domácich nenadviazal.

Hoci Polášek veril, že sa im nepriaznivé skóre po piatkových zápasoch ešte podarí otočiť.

Súper nepoľavil v koncovkách

Veľmi dobrý výkon podal Andrej Martin v sobotu proti Jiřímu Veselému. Vo vyrovnanom zápase bol v druhom sete za stavu 5:2 dve loptičky od víťazstva.

V treťom sete mal pri súperovom podarí zase mečbal. Veselý však rozhodujúce chvíle s prehľadom zvládol.

Domov»Tenis»Davis Cup»Hrbatý: Zápas proti Česku nebol len o tenise, rozhodlo čosi iné