Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Veľká pocta Čišovskému. V Plzni odhalili jeho pamätnú tabuľu

Marián Čišovský. (Autor: Tomáš Benedikovič)
SITA|12. jún 2021 o 14:15

Zomrel vlani ako 40-ročný.

PLZEŇ. Český futbalový klub Viktoria Plzeň sa pri príležitosti 110. výročia založenia rozhodol odhaliť pamätné tabule niekdajším hráčom a verným fanúšikom, ktorí predčasne opustili tento svet.

Nachádza sa medzi nimi i pripomienka bývalého slovenského reprezentanta Mariána Čišovského, ktorý vo "Viktorke" strávil veľkú časť hráčskej kariéry. Informoval o tom oficiálny web klubu z Plzne.

Čišovský skonal vlani 28. júna vo veku 40 rokov na následky nevyliečiteľnej amyotrofickej laterálnej sklerózy (ALS), čiže choroby, ktorá spôsobuje ochabnutie svalstva v celom tele.

Pamätnú tabuľu rodáka z Humenného odhalila v piatok pri štadióne v Štruncových sadoch jeho manželka Martina a primátor Plzne Martin Baxa.

Bývalý skvelý obranca Čišovský odohral 15 zápasov v reprezentačnom tíme Slovenska. V roku 2010 bol blízko účasti na MS v Juhoafrickej republike, ale prišiel o ňu pre zranenie.

Bol aj súčasťou tímu SR do 21 rokov, ktorý na ME tejto vekovej kategórie v roku 2000 v Bratislave skončil na 4. mieste a vybojoval si účasť na olympijských hrách v Sydney.

Na klubovej úrovni sa Čišovský stal trikrát majstrom Slovenska. Dvakrát sa mu to podarilo v drese Interu Bratislava (2000 a 2001) a raz v Artmedii Petržalka (2008).

Jeden titul pridal aj v najvyššej českej súťaži s Plzňou, a to v ročníku 2012/2013. V zahraničí pôsobil aj v rumunskom tíme Politehnica Temešvár.

Čišovský bol elegantný stopér, ktorý vedel strieľať góly. V českej najvyššej súťaži v drese Plzne dosiahol 12 gólov, najčastejšie hlavou po rohových kopoch.

V desoch Interu Bratislava, MŠK Žilina a Artmedie Petržalka sa gólovo presadil dovedna 30-krát.

Súvisiace články