Nervozita, zvraty a skvelý tenis. Ako Djokovič vo finále zdolal Thiema

Novak Djokovič s trofejou pre víťaza Australian Open, v pozadí finalista Dominic Thiem. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|2. feb 2020 o 14:40

Pozrite si najlepšie momenty z finálového zápasu.

MELBOURNE. Srb Novak Djokovič vyhral ôsmy raz v kariére Australian Open a pripísal si celkovo sedemnásty grandslamový titul.

V novom vydaní tenisového rebríčka sa opäť stane svetovou jednotkou, keď na líderskej pozícii vystrieda Španiela Rafaela Nadala.

Djokovič vo finále tuho bojoval proti Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi, ktorý si v Melbourne prvýkrát zahral o titul.

Celkovo sa predstavil v treťom grandslamovom finále. Vlani i predvlani nestačil v dueloch o titul na Roland Garros na Nadala.

Duel sa rozhodol až v piatom sete, Srb zvíťazil 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4. Zápas trval 3 hodiny a 59 minút. Djokovič upravil vzájomnú bilanciu proti Thiemovi na 7:4.

Zápas sa nevyhol ani kontroverznej situácii, keď frustrovaný Novak Djokovič poklepal rozhodcu Damiena Dumusoisa po nohe.

Pozrite si najlepšie momenty z finálového zápasu Australian Open 2020 na fotografiách svetových agentúr.

Australian Open 2020: Momenty z finálového zápasu Novak Djokovič - Dominic Thiem: fotogaléria

6.2.2020

Domov»Tenis»Australian Open»Nervozita, zvraty a skvelý tenis. Ako Djokovič vo finále zdolal Thiema