Flyers hrozilo vypadnutie, urýchlili návrat Prongera

TASR|25. apr 2011 o 10:57

Chris Pronger sa v nedeľu prvýkrát od 8. marca objavil v zostave tímu NHL Philadelphia Flyers.

PHILADELPHIA. Skúsený kanadský hokejový obranca Robustný zadák si mal pôvodne doliečovať zranené predlaktie na pravej ruke ešte pár dní, no hrozba vyradenia letcov v 1. kole play off ho prinútila urýchliť návrat.

"Nenastúpil by som, keby som si myslel, že nemôžem mužstvu pomôcť. Samozrejme, rozhodujúce slovo mali tréneri a generálny manažér Paul Holmgren," povedal pre philly.com najužitočnejší hráč sezóny 1999/2000 a člen elitného Triple Gold Clubu.

Pronger v šiestom dueli série s Buffalom chodil na ľad iba pri presilovkách jeho tímu a počas necelých piatich odohratých minút si pripísal jednu strelu na bránku a dvojminútový trest za seknutie.

Flyers zvíťazili aj zásluhou asistencie slovenského reprezentanta Andreja Meszároša na klzisku Sabres 5:4 po predĺžení a vynútili si rozhodujúci siedmy zápas pred domácim publikom.