Sportnet|28. máj 2022 o 07:30 (aktualizované 28. máj 2022 o 15:45)

ONLINE: Fínsko - USA, MS v hokeji 2022 (LIVE)

60' minúta
Ukončený
USA
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Heiskanen (Pesonen), 25. Manninen (Lehtonen, Hartikainen), 30. Vatanen (Pesonen, Heiskanen), 46. Armia (Heiskanen, Vatanen) – 2. Schmidt (Peeke, Tynan), 27. Farrell (Meyers, Se. Jones), 58. Gaudette (Boldy, Tynan).
Prenos
Domáce Fínsko je vo finále. Suomi sa však poriadne nadreli proti oslabenej USA, ktorá pracovala do poslednej sekundy. Na postup do boja o najcennejší kov to nestačilo. Večer pokračujeme druhým semifinále medzi Kanadou a Českom. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:10
importantUSA oddychový čas!
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:09
57:09
goalUSA dalo gól! Fantastická akcia a americký vabank prináša želaný efekt. Signál, resp. kombinácia na jeden dotyk, z čoho profituje strelou po ľade medzi nohy Olkinuoru ADAM GAUDETTE. Asistencie: Matthew Boldy a T.J. Tynan.
56:24
importantAtte Ohtamaa si pripisuje prvý fínsky pokus zasiahnuť prázdnu bránu USA cez celé ihrisko! Icing!
56:10
importantUSA hrá power-play! Je to buď alebo!
importantReklamná prestávka.
55:38
importantOdpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Bol to T.J. Tynan.
54:53
Američania idú jednoznačne na absolútny dôraz a siahajú na maximum síl. Každá druhá návšteva v pásme predstavuje pre Fínov riziko.
53:42
53:42
importantLuke Hughes to napálil na Olkinuoru! Fínsky brankár nechal dostatok odkrytej bránky, do ktorej to chceli posielať Hartman či Boldy!
53:08
Teemu Hartikainen si vynucoval miesto pred bránkou Swaymana. Zľava sa presadil, avšak nedotiahol to k poisťovaciemu presnému zásahu.
51:48
Swayman očakával zásah, no puk vyletel a zakotvil v ochrannej sieti.
50:00
Desať minút do konca. Fínsko kráča za posledným kolom play-off. USA ešte nehádže flintu do žita.
49:12
49:12
importantAnttilu neobmedzuje ani extrémna výška vyše dvoch metrov! Unikol do kooperácie s Filppulom! Rozhodol sa však vymiešať obrancu, položiť na ľad a zakončiť! Aréna zhúkla, ale gól neoslavovala!
48:06
Cez dve ideálne prihrávky prešli Suomi do pásma. Pesonen mal ako posledný puk pod svojou kontrolou. Uhol sa brániacemu súperovi, ale nepreveril Swaymana podľa predstáv.
47:19
47:19
Matthew Boldy hľadal cestu, ako na to, aby USA dosiahla kontaktný gól, ktorý by jej dodal nové sily. Friman mu odstrelil puk z hokejky na poslednú chvíľu.
45:42
V poslednom období veľký fínsky miláčik Marko Anttila zavaril Suomi v obrannej tretine. Zákonitý trest sa nedostavil.
45:03
45:03
goalFínsko dalo gól! JOEL ARMIA cez viacerých hráčov zamieril až do bránky Swaymana. Asistencie: Miro Heiskanen a Sami Vatanen.
44:45
Jeremy Swayman rýchlo vysúval vyrážačku do strely Heiskanena.
43:54
Pekný presilovkový zámok Fínov. Naskytlo sa viac šancí na streľbu, ale Lehtonen to dokázal a pálil. Išlo o zrazenú strelu.
43:01
Vylúčenie v tíme USA:
Vinni Lettieri – 2 min., hákovanie.
42:40
Účinná robota fínskych obrancov, ale následne Armia prenikol do ofsajdu.
41:53
Fíni dostávajú útočnú tretinu. Miro Heiskanen ohrozil Swaymana, ktorý to radšej podržal vo svojej moci.
41:11
Teemu Hartikainen pripravoval streleckú pozíciu Pokkovi, ktorý už viackrát opustil čiaru a vybral sa vo veľkej miere podporovať útok.
40:46
Fínska striedačka obsahuje aj puk, a tak rozhodcovia zapískali.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 15:02.
Američania v každom prípade poslali signál, že sa nemienia vzdať bez následného boja. Fíni ešte budú mať čo robiť, aby nepustili z rúk postup do finále. Možno sa dá čakať v ďalšej časti hry silový deficit USA. Uvidíme. Všetko je otvorené.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:45
Obraz hry sa mení. Sledujeme vysokú ofenzívnu aktivitu Ameriky. Chýba čo najväčšie množstvo pukov nasmerovaných do bránkového priestoru.
37:56
Dobrú šancu mal na hokejke Lafferty. Napokon však vyprodukoval taký nemastný – neslaný pokus, ktorý nevyrušil Olkinuoru.
37:07
37:07
Zápas sa znova dostáva do štádia, kedy fínsky lev útočí a americký odvážlivec dôsledne bráni.
35:36
importantJones si premyslel ďalší príchod k bránke! Vpadol k Olkinuorovi, no ten mu znemožnil gólové zakončenie betónom aj lapačkou!
35:13
Parádne prenesenie hry poza fínskych obrancov. Seth Jones si nakorčuľoval zozadu a poslal výstrahu Olkinuorovi.
33:32
Miro Heiskanen povodil za sebou všetkých amerických hokejistov. Následne mal v pláne vrátiť hru medzi kruhy, no stroskotal.
30:00
Oslabená USA bojuje zo všetkých síl. Prehráva, ale jej práce na ľade je veľmi sympatická. Po polovici duelu je to veselšie pre domácich Fínov.
29:40
29:40
goalFínsko dalo gól! Poriadne zatavená defenzíva USA ide do kolien po fínskom tlaku. SAMI VATANEN sa trafil medzi Swaymanove betóny a Suomi opäť vo vedení. Asistencie: Harri Pesonen a Miro Heiskanen.
29:12
Pesonen našiel Pokku, ktorý si podišiel bližšie k bráne. Ideálne zakončovať mu bolo zabránené. Pomoc pre Swaymana.
26:52
26:52
goalUSA dalo gól! Irónia je, že Olkinuora v doterajšom priebehu tretiny nemal žiadny zákrok. SEAN FARRELL vyslal strelecký pokus, po ktorom je stav vyrovnaný 2:2. Asistencie: Ben Meyers a Seth Jones.
26:27
Fíni robia tlak na protivníka každou strelou, ktorá je vždy nebezpečná a pravidelne zasahuje Swayman v krátkych časových intervaloch.
24:27
Americký gólman Swayman bol aj v tejto chvíli v permanencii. Lapačkou zabránil streleniu tretieho gólu.
24:11
24:11
goalFínsko dalo gól! Miesto vľavo si našiel SAKARI MANNINEN, ktorý sa nemýlil proti Swaymanovi. Za jeho chrbát zapadla strela zápästím. Suomi v tomto semifinále prvýkrát vyhrávajú. Asistencie. Mikko Lehtonen a Teemu Hartikainen.
23:45
Do ťažkej pozície dostali Fíni svojho hráča Lehtonena. Puk mu preskočil čepeľ hokejky a strácajú pásmo.
23:18
Jednoduché prevedenie presilovkovej akcie. Brankár Jeremy Swayman drží puk v lapačke.
22:29
Náročná strela fínskeho obrancu a autora vyrovnávajúceho gólu Heiskanena. Pri žŕdke bol aj Pesonen, ale odraz puku bol príliš rýchly.
Druhá tretina sa začne o 14:12.
Priebeh odzrkadľuje momentálne skóre po prvých dvadsiatich minútach. USA vstúpila do semifinále výborne, ale Fíni našli recept na Swaymana a vyrovnali. Úvod druhej tretiny zvýhodní Američanov, keďže budú pokračovať v presilovke.
18:09
Na Olkinuoru poslal pokus Andrew Peeke. Puk sa jemne obtrel o tyčku.
16:53
16:53
goalFínsko dalo gól! MIRO HEISKANEN vyrovnáva po úspešnej kľučke a jeho bekhend neprečítal brankár Swayman. Asistencia: Harri Pesonen.
16:09
Pesonen sa obetoval pre mužstvo a vložil sa do ťažkého súboja za americkou bránkou. Fíni sa držia v pásme zubami – nechtami.
15:16
15:16
Američania musia rozumne narábať so silami. Každá uplynutá sekunda a minúta je pre nich veľmi cenná v ťažkej situácii s kádrom.
14:08
14:08
Valtteri Filppula mal ťažkosti so spracovaním puku pred svojim brankárom Olkinuorom. Toho ihneď ohrozil razantnou strelou Farrell. Hra je prerušená.
12:28
importantFíni už prenikli dovnútra! Harri Pesonen bojoval a do gólovej koncovky sa tlačil spred bránky Juho Lammikko! Swayman stopercentný!
11:49
USA poriadne obsadila svoju modrú čiaru. Veľké problémy Suomi s jej zdolaním.
10:58
Čakáme na nejaké šance, ktoré by stáli za zmienku. Lenže treba brať na vedomie výraznú oklieštenosť americkej obrany a zase menší ofenzívny prejav Fínov.
09:30
Sakari Manninen neprešiel do streleckej pozície. Severania už pracujú pri svojej bránke, aby nedostali druhý gól.
07:48
USA hrá s piatimi hráčmi.
07:39
07:39
importantMatador Valtteri Filppula z hranice bránkoviska nevyrovnal! Zradila ho trochu ťažšia nahrávka, avšak Swayman sa zapotil!
07:03
Američania sa rozostavili do vynikajúceho obranného bloku, ktorý je prakticky nemožné pokoriť. Fíni doteraz vystrelili raz, aj to mimo bránky.
06:21
Kuhlman veľmi dobre vystúpil proti súperovi a ešte si ho dovolil zahnať na jeho stranu. Je to zisk cenných sekúnd pre Američanov.
05:48
Austin Watson – 2 min., vrazenie na mantinel.
05:16
Strelecký pokus putoval z hokejky Seana Farrella. Strieľal cez dvoch Fínov a jeden z nich poslal puk do hľadiska.
04:29
Výborný forčeking na fínskych hráčov. Domáca reprezentácia sa pokúsi zaútočiť z hĺbky vlastnej obrannej tretiny.
03:42
Suomi vybehli na americkú zdecimovanú obranu, no tá si dokázala poradiť v náročných chvíľach. Hra sa presúva do stredného pásma.
02:27
Zakázané uvoľnenie. Fíni nakuknú do pásma pred brankára Swaymana.
01:04
01:04
goalUSA dalo gól! Skvelý štart Američanov do semifinále. Druhého puku sa už Olkinuora nedotkol. USA dnes len so štyrmi obrancami a skóre otvára jeden z nich – NATE SCHMIDT strelou švihom. Asistencie: Andrew Peeke a T.J. Tynan.
00:45
Po náznaku fínskej šance obrovitého Anttilu, rovnaká možnosť pre amerického súpera, ktorý aj zakončil na Olkinuoru.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Heiskanen, Pokka, Vatanen, Friman, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula (C), Rajala – Armia, Lammikko, Pesonen – Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Trenér: Jukka Jalonen.

USA: Swayman (Mann) – Se. Jones (C), Hughes, Peeke, Schmidt (A) – Boldy, Hartman, Galchenyuk – Bellows, Tynan, Gaudette – Kuhlman, Meyers, Farrell – Barber, Lafferty, Watson (A) – Lettieri, Hayden, Bordeleau.
Trenér: David Quinn.
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu semifinále na MS 2022 v Tampere medzi Fínskom a USA.

Fínsko
dvadsať štvrťfinálových minút prehrávalo so Slovenskom 1:2. Fíni trpezlivým a najmä obranným výkonom docválali k otočke 4:2 a majú zaslúženú odmenu v podobe zápolenia s Amerikou. Suomi sú vicemajster sveta.

USA mala v prvom kole play-off proti sebe stopercentné Švajčiarsko, ktoré až vo vyraďovacej časti prehralo a toto zaváhanie sa dostavilo v najhoršom čase, pretože Helvéti už sú doma. Bravúrne brázdenie A-skupiny im bolo málo platné. Američania zvíťazili hladko 3:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:20.

Semifinále MS v hokeji 2022

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Fínsko postúpilo do finále, tesne zdolalo USA