(1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
Po predĺžení

Fínsko - Lotyšsko: ONLINE z MS v hokeji 2021

Fínsko vs. Lotyšsko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021 dnes.
Fínsko vs. Lotyšsko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021 dnes. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|30. máj 2021 o 10:00 (aktualizované 30. máj 2021 o 19:02)

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021: Fínsko - Lotyšsko.

RIGA. Fínsko a Lotyšsko dnes hrajú ďalší zápas na MS v hokeji 2021, ktoré hostí lotyšská Riga. Sledujte online prenos s nami naživo zo skupiny B.

Pozrite si tiež aktuálne tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: Fínsko - Lotyšsko (LIVE z MS v hokeji 2021 dnes)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2020/2021
30.05.2021 o 19:15
Fínsko
3:2
65' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Mäenalanen (Anttila, Tiivola), 36. Pakarinen (Pokka, Innala), 65. Lundell (Määttä) – 19. Dzierkals, 54. Dzierkals (Dārziņš, Sotnieks). Rozhodca: Bruggeman (USA), Fraňo (CZE) – McCrank (CAN), Oliver (USA).
Je konec, Lotyši neskutečně smutní, jelikož zbývaly pouhé čtyři sekundy do konce prodloužení tohoto velmi napínavého a pěkného utkání. Lotyši vykazovali od první třetiny dobrý pohyb a po zásluze drželi s Finskem krok. jako první se sice trefili Finové zásluhou Saku Mäenalanena, odpovědí jim ale byl zásah Martinše Dzierkalse. Ve druhé třetině Lotyši polovinu periody tlačili svého soupeře, branku však nevstřelili, a tak šli opět do vedení Suomi zásluhou Iiro Pakarinena. Lotyši věděli v posledním dějství, že musí vyrovnat a jejich snaha se jim vyplatila, jelikož šest minut před třetí sirénou vyrovnal opět Martinš Dzierkals a zadělal na pořádné drama. Oba celky měly ještě před závěrečným hvizdem spoustu šancí, ani jedna ale nebyl využita. Přišlo tak na řadu prodloužení, které bylo skoupé na větší šance, přesto jsme se některých dočkali. Ta největší však přišla až čtyři sekundy před koncem nastaveného času a to na straně Finska, když Anton Lundell krásnou kličkou překonal, do té doby perfektně chytajícího, Janise Kalninše a vystřelil Finům druhý bod.
Nejlepším hráčem Lotyšska byl vyhlášen autor obou branek Martinš Dzierkals. Na druhé straně dostává ocenění Iiro Pakarinen.
Konec zápasu.
64:56
64:56
goalFinsko právě vstřelilo branku!
Pouhé čtyři vteřiny před koncem prodloužení rozhodl bekhendovým blafákem na minimálním prostoru ANTON LUNDELL. Krásná akce Finů v závěru přinesla nakonec týmu Suomi vítězství. Asistence: Olli Määttä.
64:44
Arttu Ruotsalainen se vydal dopředu, ale byl zastaven. Následně střílel Anton Lundell, ale Kalninš skvěle chytá!
64:28
Andris Džerinš vypálil od modré, Sateri vyráží.
64:09
Anttila se ocitl v dobré šanci, mířil na semafor, ale Kalninš předvedl skvělý zákrok. Indrašiš mu zoufale skočil do střely, ale nezblokoval ji.
63:44
Dopředu se vydal Janis Jaks, který ještě nahrával Robertsu Bukartsovi, jenž ale z bezprostřední blízkosti minul!
63:18
Lotyši teď trochu uklidnili hru, kdy drželi puk vcelku dlouhou dobu za brankou.
62:44
Niko Ojamäki se dostal do dobré šance a několikrát dokázal i dorážet ovšem Kalninš je dnes naprosto fantastický!
61:58
Roberts Bukarts střílel a Saterimu puk vypadl! Ovšem ani jeden z hráčů nebyl dostatečně rychlý.
61:37
Nyní pro změnu puk na hokejkách Lotyšska.
61:13
Tony Sund si vyměnil puk s Arttu Ruotsalainenem, který se pokusil projít až před Kalninše, ovšem lotyšská obrana ho zakončit nenechala.
60:18
Finové nadále drží puk, Lotyši drží rozestavení.
60:10
Puk má Olli Määttä a zajíždí s ním do útočného pásma.0450
60:01
Začalo prodloužení.
Lotyši nadále drží vcelku dobrou šanci na čtvrtfinále! Po šedesáti minutách hrají s Finskem nerozhodně, a tak vítěze bude muset rozhodnout prodloužení nebo případné nájezdy. Ve třetí třetině skóroval za domácí Martinš Dzierkals a určil tak dosavadní skóre.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:47
Ville Pokka nahodil, ale Lotyši puk sebrali a pokusili se o rozehrávku, která se jim ale vůbec nepovedla a píská se icing.
59:32
Osmadvacet vteřin před koncem se píská přihrávka rukou, bude se vhazovat ve středním pásmu.
59:25
Janis Jaks vypálilm, ovšem Sateri si dobře vyjel a nedovolil Lotyšům skórovat.
59:08
importantRodrigo Abols měl ve slotu obrovskou šanci, po přihrávce pálil z první, ale Sateri stihl dát betony na led včas!
58:34
Petri Kontiola teď velmi ostře atakoval Darzinše, ten však vypadá jako by se nic nestalo.
58:00
Posledních 120 vteřin!
57:49
Antilla teď napadá Lotyše a dělá jim velké problémy! Finové nakonec získali kotouč a nahazoval Mikael Ruohomaa, ovšem mimo
57:12
57:12
importantSaku Mäenalanen vystihl nahrávku Martinše Dzierkalse na středu kluziště, nabruslil ke kruhu a zkusil prostřelit Kalninše, který ale fantasticky chytá! Důležitý moment utkání.
56:39
Iiro Pakarinen nahodil do útočného pásma, zakládá Ronalds Keninš.
56:18
Pro změnu vyrazili dopředu Finové, ovšem v útoku nepobyli příliš dlouho. Puk ale na svých hokejkách nadále mají.
55:41
Lotyši opět v útočném pásmu. Puk má nyní Oskars Cibulskis.
54:54
Jere Innala teď prověřil od modré Kalninše, ten chytá.
54:30
Kristaps Zile pálil od modré, ale jeho pokus byl zblokován. Lotyši po gólu ožili a dál se tlačí dopředu.
53:45
53:45
goalLotyšsko právě vstřelilo branku!
Lauris Darzinš zavezl puk po mantinelu a zkusil bekhendem nahodit na branku, kam si sjížděl MARTINŠ DZIERKALS, jenž dokázal ve vzduchu změnit směr puku a Sateri již nedokázal reagovat!. Asistence: Lauris Darzinš a Kristaps Sotnieks.
53:21
Janis Jaks zavezl puk středem, před kruhy vypálil a Sateri měl obrovské problémy! Nakonec se mu podařilo kotouč odpálit do rohu před Jaksem, který se snažil ještě dorážet.
52:32
Teemu Turunen jel sám na Kalninše, který nadále výborně drží Lotyše!
52:02
Miks Indrašis se málem protáhl až před branku, na poslední chvíli mu však puk uzmul Iiro Pakarinen!
51:34
Lauris Darzinš střílel přes Olliho Määttä, který dokázal jeho pokus zblokovat do ochranné sítě.
51:28
Uvis Janis Balinskis nestihl puk na modré, to ho však mrzet nemusí, jelikož se jedná o finské zakázané uvolnění.
50:59
Ralfs Freibergs teď dobře načasoval svojí střelu a Sateri jenom špičkou betonu jeho pokus dokázal vytěsnit!
50:29
Rihards Bukarts se pokusil dostat před branku, ovšem puk mu zklouznul a vrátil se tka do rohu.
49:58
Janis Jaks zachytil puk na modré a vyslal přízemní střelu na Sateriho, ten ještě dokázal i rozehrát.
49:23
Miks Indrašis se nedokázal prokličkovat obranou, ztratil puk a na druhou stranu spěchali Finové, ovšem obrana Lotyšska se stihla rychle vrátit.
48:58
Rodrigo Abols se obtočil okolo branky a zkusil před ní přihrát, ovšem jeho pokus byl zmařen obranou Finů.
48:36
Määttä zkoušel překvapit Kalninše, před brankou byla hradba těl, ale dobře to pro Finy dopadlo.
48:11
Série menších nepřesností na obou stranách, puk se v útočném pásmu dlouho neohřál.
47:48
importantVille Pokka vyjel ze střídačky a přidal se k akci Teemu Turunenena s Saku Mäenalanenem tři na dva! První jmenovaný nahrával tomu druhému a Mäenalanen nakonec nedokázal překonat Kalninše, který se výborně přesunul!
46:36
Finové hrají velmi obětavě, většinu střel Lotyšů dokázali pochytat vlastními těly a nyní vyhazují.
46:06
Miks Indrašis vystřelil z levého kruhu, ovšem jeho rána byla zblokována.
45:41
Iiro Pakarinen vyhazuje, dozadu spěchá Rihards Marenis.
45:39
Pakarinen se dokázal prosadit v souboji jeden na jednoho a podařilo se mu vyhodit puk přes všechny čáry.
45:07
Ville Pokka teď nezachytil kotouč na modré čáře a rychle k němu přistoupil Ronalds Keninš, který mu také puk sebral a Pokka jako záchranou brzdu použil podražení.
44:48
Hraje se nám dlouho bez přerušení, oba dva celky se snaží dostat do tlaku, ani jednomu to ale moc nevychází.
44:24
O puk se bojuje v lotyšském rohu, nakonec puk vyváží Kristians Rubins.
43:45
Mikael Seppälä vystřelil od modré a Kristians Rubins rukavicí tečoval kotouč mimo branku.
43:02
Jere Karjalainen sebral Lotyšům na modré puk a spěchal do útočné třtiny, ovšem byl zastaven.
42:31
Rihards Bukarts hledal naslepo někoho z najíždějících spoluhráčů, což se mu nepovedlo a do útoku spěchají Finové.
42:02
Miks Indrašis dostal puk za modrou čáru a sebral si jej Martinš Dzierkals, který vypálil na Sateriho, ten je připraven.
41:40
Kaski našel na modré čáře Ruohomu, ale hodil mu to trochu jako psovi. Ruohomaa přesto dokázal z voleje vystřelit, ale trefil Lotyše, stojícího před ním.
41:14
Finové pro změnu útočí, Olli Määttä střílel, ale Kalninš chytá.
40:44
Chvíli se dokázali udržet i v té útočné ovšem do větší příležitosti se nedostali.
40:16
Lotyši rozehrávají z vlastního pásma.
40:01
Začala třetí třetina.
Hráči jsou zpět, za chvíli startujeme třetí třetinu!
Máme odehráno čtyřicet minut a nutno podotknout, že o vítězi dnešního utkání stále vůbec není jasno. Prvních deset minut jednoznačně patřilo Lotyšů, kteří svého soupeře tlačili a měli spoustu šancí. Jak už to tak ale ve sportu bývá, nedáš – dostaneš. Finové se na přelomu poloviny utkání dostali konečně do většího tlaku, který následně stupňovali a vyplatilo se. Ve 36. minutě vrátil severským reprezentantům vedení Iiro Pakarinen, na jehož branku Lotyši, zatím, nedokázali reagovat. Pokud bude vývoj zápasu nadále pokračovat podobným stylem, čeká nás velmi zajímavá poslední perioda, která by měla odstartovat ve 20:50.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:44
Atte Ohtamaa střílel od modré, ale Kalninš dokázal vyrazit. Pak ještě střílel Karjalainen, ale i jeho pokus Kalninš vyrazil.
39:37
Jere Innala vybojoval puk za lotyšskou brankou a pokouší se o poslední útok.
39:03
Arttu Ruotsalainen si pěkně obhodil obránce na modré a mohl s Petrim Kontiolou jet akci dva na jednoho, ovšem ten byl nedočkavý a píská se postavení mimo hru!
38:38
Marenis pálil z pravého kruhu, ale jeho střela Säteriho nepřekvapila.
38:21
Rodrigo Abols protečoval do útočného pásma a za pukem se hnal Renars Krastenbergs, ovšem o puk byl připraven.
38:03
Ojamäki se natlačil před lotyšského brankáře, ale ten mu zmenšil střelecký úhel a z tohoto mráčku tak nezapršelo.
37:39
Lauris Darzinš vystřelil ihned po buly, ovšem Sateri chytá a na druhou stranu spěchali Finové, jenže spěchali moc a málem se opět pískal icing.
37:25
Tony Sund se pokusil o rozehrávku, ta však jeho celku moc nevyšla, píská se zakázané uvolnění.
36:57
Finové nadále na puku, nyní však pouze ve středním pásmu. Následně se dostal do útoku Anttila, ovšem Kalninš chytá.
36:13
Lundell s Turunenem zle dotírali na Kalninše, ten v poslední chvíli vyrazil puk lapačkou do bezpečí.
35:39
35:39
Obrovský tlak Finska nakonec končí gólem! Ville Pokka se do toho opřel od modré čáry a před Klaninšem ještě tečoval IIRO PAKARINEN a na to již byl lotyšský gólman krátký! Asistence: Ville Pokka a Jere Innala.
35:29
35:29
importantMikael Ruohomaa nahrál do slotu na Arttu Ruotsalainena, který vypálil z první a Kalninš skvěle chytá! Následně Lotyši vyhazují na icing.
35:05
Ruotsalainen s Ojamäkim měli obrovskou příležitost! Lotyšský obránce Rubins spadl za brankou a Ruotsalainen a poté Ojamäki se snažili propasírovat puk do lotyšské branky, ale Lotyši se z posledních sil obránili a odpálili puk do bezpečí.
34:48
Martinš Karsums hned po vhazování vyslal Mikelise Redlihse, který nabral rychlost a vypálil z levé strany, ovšem minul branku!
34:21
Petri Kontiola střílel přes obránce, který ale jeho ránu přizvedl do ochranné sítě.
33:57
Mikael Seppälä teď vyhodil, Lotyši znovu zakládají.
33:37
Abols teď unikal po pravém křídle, zvolil střelu. Ta byla dost tvrdá, ale Säteri ji chytil, takže dojíždějící Skvorcovs nemohl dorážet.
33:29
Teemu Turunen vystřelil z vrcholku kruhu a jeden z hráčů ještě jeho pokus tečoval, což nadělalo velké problémy Janisu Kalninšovi, který ovšem obstál i v následujícím tlaku.
33:12
Rodrigo Abols nezachytil pas u červené čáry a následuje další icing Lotyšů.
33:02
Keninš hledal před brankou Abolse a ten byl ve vynikající pozici. Reagoval sice velmi pohotově, ale puk netrefil, jen ho škrtl, a nemohl tak ohrozit Säteriho.
32:34
Oskars Cibulskis nahazoval, Sateri sice nic neviděl, to ho ale moc trápit nemuselo, jelikož puk šel mimo.
32:23
Lotyši se po chvilkovém výpadku, kdy dominovali Finové, znovu vrátili k aktivitě a jsou aktuálně nebezpečnější než tým Suomi.
32:23
Andris Džerinš chtěl najít spoluhráče na modré čáře, ale jeho pas byl zblokován a po špatné rozehrávce Finů končí kotouč mimo hrací plochu. Komerční přestávka.
31:49
Kristians Rubins vystřelil a Rodrigo Abols tečoval střelu těsně před Saterim, ovšem mimo branku!
31:11
Martinš Dzierkals teď uklidní hru, jelikož Lotyši potřebují vystřídat a drží puk za brankou.
30:41
30:41
importantTeemu Turunen se vytočil před bránu, rychle vystřelil a Lauris Darzinš jako správný kapitán zachránil celou akci, když opuk směřující do branky obětavě odpálil!
30:33
Lauris Darzinš schoval svojí střelu za hradbu těl a Sateri mohl být jenom rád, že dokázal zareagovat!
30:09
Roberts Bukarts se neskutečně natlčil s pukem před branku a nebezpečně ohrozil Säteriho, leč on mu šanci chytil.
29:54
Petteri Lindbohm vystřelil na branku a nejspíše jeho pokus tečoval Teemu Turunen, kotouč skončil těsně vedle lotyšské svatyně!
29:26
Až teď se Lotyši dostali opět dopředu a Miks Indrašis měl velkou šanci, když se dostal k puku u brankoviště, ovšem na dlouhou ruku Sateriho nepřekonal!
28:47
Po dlouhém střídání osvobodil Lotyše Abols, ale Suomi jsou rychle zpátky!
28:33
Nyní přebírají otěže Finové, Lundell hledal před brankou Kontiolu, ale přihrávka na něj neprošla.
28:06
Finové se poprvé dostávají trochu do tlaku, nicméně výsledek nepřichází.
27:36
Kaski shodil dolů na Saku Mäenalanena, který nahrál Niku Ojamäkimu, jenž vypálil, ovšem na lotyšského maskovaného muže si nepřišel.
27:10
Krastenbergs zpoza branky hledal lépe postaveného spoluhráče, ale jeden z finských hráčů jeho myšlenku přečetl a šanci zabránil.
26:54
Ronalds Keninš schoval pěkně svojí střelu a Sateri vůbec neviděl! Ovšem střela mířila pouze do bočního oblouku.
26:35
Kristians Rubins dostal kotouč k mantinelu, popojel si ke kruhu a vypálil, ovšem Sateri pouze nastavil lapačku.
26:06
Roberts Bukarts prošel s pukem až do útočné třetiny a kombinuje se svými spoluhráči, kteří průběžně střídají a Finové už jsou hodně vyčerpaní!
25:31
Lotyši mají teď ze hr více. Finové se do útoku snad skoro vůbec nedostali.
24:59
24:59
importantVelký tlak Lotyšů! Před Säterim bylo hodně přelidněno a nakonec bekhendem zkoušel zakončit Džerinš, ale puk nakonec nepronikl až k Säterimu, jakkoliv celá situace vypadala hodně nebezpečně.
24:40
Arttu Ruotsalainen nevyhodil kotouč, následně mu jej sebral Miks Indrašis a dostal se až před bránu, ovšem na Satetiho si nepřišel!
24:19
Martinš Dzierkals si nahodil kotouč a svedl o něj souboj za bránou, ze kterého však vyšel naprázdno, nicméně Finům se rozehrávka nepovedla a píská se icing.
23:39
Ronalds Keninš poslal puk před branku, kde se kotouč odrazil od bruslí finského hráče až k Drzierkalsovi, který ale z blízkosti nedokázal překonat Sateriho bekhendem!
23:06
Zile předvedl skvělý obranný zákrok! Hrozilo, že pojedou dva Finové na Kalninše, ale Zile skočil rybičku a puk v poslední chvíli dokázal odpálit.
22:48
Lauris Darzinš zachytil puk na modré a pokračuje tak v kombinaci se svými spoluhráči v útočném pásmu.
22:11
Roberts Bukarts dostal puk na modré a vypálil přes obránce, Sateri dokázal vyrazit.
22:07
Karsams teď dostal krkolomně puk do pásma, ale nakonec Lotyši vystřelit nedokázali, i když se o puk bojovalo.
21:54
Rodrigo Abols jenom nahodil za branku, aby oba celky mohly vystřídat. Ve hře pokračují Finové.
21:18
Miks Indrašis ztratil puk a Finové se vrhli dopředu, ovšem jejich útok nedopadl o moc lépe.
20:45
Anton Lundell vypálil od modré, jeho pokus zblokován do ochranné sítě.
20:32
Ville Pokka teď upadl po souboji, ale rozhodčí vylučovat nebude.
20:12
Lotyši vyhráli vhazování a rozehrává Kristians Rubins.
20:01
Začala druhá třetina.
Hráči jsou zpět na ledové ploše, za chvíli utkání Finsko – Lotyšsko napíše druhý díl své trilogie.
Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které oba dva týmy dokázaly vystřelit po jedné brance. Za pořadatelskou zemi se trefil Saku Mäenalanen, za Lotyše odpovídal Martinš Dzierkals. Finové měli více ze hry především v první polovině periody, nicméně Lotyši naopak převzali otěže v té druhé, i proto se dá skóre považovat za spravedlivé. Uvidíme, s čím přijde druhá třetina, jelikož v té první oba týmy nebyly tolik aktivní, jako jsme zvyklí z předešlých vystoupení. Ta začíná cca ve 20:01.
Střely na branku – 9:7
20:00
První třetina skončila.
19:31
Atte Ohtamaa rozehrál na Saku Mäenalanena, který zkusil anjít Iiro Pakarinena, ovšem pas na něj neprošel.
19:18
Vyloučení v týmu Finsko (Oliwer Kaski – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Uvis Janis Balinskis – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
18:57
Finové jsou opět nastěhováni v útočném pásmu, ovšem Rodrigo Abols sebral kotouč v rohu a otočil hru.
18:39
18:39
Po vyhraném vhazování puk se odrazil k MARTINŠI DZIERKALSOVI, který si trochu šťastně zpracoval puk a okamžitě vypálil. Säteri toho mnoho neviděl a puk mu propadl do sítě. Skvělou práci před brankou odvedl Darzinš. Bez asistence.
18:32
Janis Jaks vypálil od modré, ovšem Sateri dobře chytá.
18:31
Darzinš přenechal puk Indrašisovi, ten tvrdě vypálil, ale finský brankář byl pozorný.
Střely na branku – 9:5
18:02
Iiro Pakarinen se pokusil proklouznout okolo obránce kolem mantinelu, což se mu nevydařilo, jak by si představoval, nicméně Finové na puku zůstali.
17:14
Atte Ohtamaa vyslal ránu od modré, ovšem větší ohrožení pro Kalninše to neznamenalo, jelikož Arttu Ruotsalainen se k dorážce nedostal.
16:44
Roberts Bukarts pouze protečoval do pásma a Oliwer Kaski se pokusil o rychlé otočení hry, ale Finové byli zastaveni na modré čáře.
16:38
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu, brankáři jsou bez práce.
15:54
Martinš Dzierkals drží puk u mantinelu ve finském pásmu, následně ještě se pokusil udržet pásmo Andris Džerinš, ale Finové dokázali vyhodit.
15:17
A opět finský zmar v útoku, Mikael Ruohomaa přišel rychle o kotouč a Lotyši míří na druhou stranu.
14:51
Rodrigo Abols se pokusil ohrozit finskou svatyni, ovšem nakonec to neskončilo ani zákrokem Sateriho.
14:22
Krastenbergs vyrazil na zteč finské branky, dostal hezkou přihrávku a hned po přejetí útočné modré vypálil, Säteri připraven.
14:11
Finové nejsou schopni se dostat do většího tlaku, Lotyši dobře brání střední pásmo.
13:41
Olli Määttä obehrál Rihardse Bukartse a pokusil se založit, ovšem puk se mu vrátil zpět do obranného pásma po špatné kličce.
13:22
O puk se bojuje v rohu v době, kdy končí lotyšská výhoda.
13:03
Lotyši strávili téměř celou přesilovku v útočném pásmu, nyní pálil Roberts Bukarts, ale i jeho pokus Säteri chytil.
12:54
Andris Džerinš zavezl puk do útočného pásma a teď střílel Lauris Darzinš, ovšem Sateri opět kryje.
12:18
Teemu Turunen šetří cenné sekundy na půdě soupeře.
11:44
Peter Tiivola dostal kotouč za modrou čáru a Loytši tak musí zakládat znovu.
11:40
Krastenbergs pálil z levé strany, před brankou se snažil tečovat puk Abols, ale od brusle se nakonec puk odrazil mimo branku.
11:21
Renars Krastenbergs dostal nabito od Janise Jakse a vypálil, ovšem našel pouze lapačku Sateriho.
11:15
I Lotyši si zkusí první přesilovku, Tony Sund podrazil Oskarse Cibulskise a půjde si odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici.
11:10
Lotyši se usadili v pásmu, Sotnieks s Bukartsem kroužili v útočném pásmu, jediná střela Lotyšů byla zblokovaná, ale nakonec si Lotyši vynutili faul.
10:44
Andris Džerinš hledal v akci dna na jednoho Karsumse, který ovšem měl zablokovanou hůl a k zakončení se nedostal!
10:13
Jere Innala dostal krásnou křižnou přihrávku od Lundella, ovšem Kalninš skvěle chytá!
09:54
Tony Sund si vyměnil puk s Lundellem, zatím bez střely.
09:53
Lundell zkoušel překvapit lotyšského gólmana, ale ten byl připraven.
09:28
Oliwer Kaski vystřelil od modré a tentokrát byl úspěšnější, dorážet se snažil Niko Ojamäki, ovšem na Kalninše si nepřišel.
09:02
Lotyši se osvobozují a střídají. Finové tak musí rozehrát od Sateriho.
08:34
Oliwer Kaski vystřelil od modré, ale trefil pouze Abolse.
Střely na branku – 5:1.
08:28
První přesilovku dnešního duelu si zahrají hokejisté Suomi, Džerinš dostává dvě minuty za hákování.
07:51
Lauris Darzinš zachytil sice pas ve středním pásmu, následně mu puk odskočil a do útoku se dostal Jere Innala, ovšem přišel v rohu o kotouč.
07:14
Oskars Cibulskis zkusil nahrát do slotu Bukartsovi, ten ale na puk nedosáhl.
06:55
Teď se na delší dobu to povedlo Finům, ale puk posléze dokázal vyvézt Ronalds Keninš.
06:18
Sledujeme pasáž, která příliš záživná není. Oba dva týmy mají problém držet se v útočném pásmu na puku.
05:51
Kristaps Zile tlačí Kima Nousiainena na mantinel, ovšem Finové zůstávají na puku.
05:13
Petri Kontiola se vydal s Jerem Innalou do útočného pásma a dokázali udržet puk, nicméně jejich pokus byl nepřesný.
04:58
V tempu utkání je obrovský rozdíl oproti odpolednímu duelu Kanady s Itálií. Nasazení obou týmů je opravdu veliké.
04:44
Martinš Dzierkals se snažil aktivně napadat, ale Finové neměli žádné problémy s přechodem do útočného pásma.
04:11
Mikelis Redlihs nahrál ke kruhu na Džerinše, který vypálil z první, ale netrefil zařízení.
03:36
Ronalds Keninš se vydal dopředu a v akci pokračuje Renars Krastenbergs, ovšem o puk rychle přišel a Finové rychle otáčí.
03:06
Branka potvrzena, Finové se ujímají vedení.
03:06
Branku musí u videa ještě zkontrolovat rozhodčí, lotyšská střídačka si pravděpodobně vyžádala konzultaci sudích nad videem.
03:06
03:06
Marko Anttila zatáhl kotouč do útočného pásma při akci tři na dva, zkusil žabičku před branku, kterou sice první z hráčů netrefil, ovšem kotouč se odrazil od holení SAKUA MÄENALANENA. Asistence: Marko Anttila a Peter Tiivola.
02:38
Finové se drží v útočném pásmu, ale do větší šance se nedostávají.
02:15
Kim Nousiainen chtěl nahodit, ale jeho pokus tečoval jeden z hráčů velmi vysoko a skončil v rohu.
02:00
Iiro Pakarinen vystřelil od kruhu, Janis Kalninš chytá do lapačky.
01:34
Niko Ojamäki vyslal Innalu, který ale o puk v útočném pásmu přišel.
01:28
Na druhou stranu tak mohl zamířit Krastenbergs, ten však o kotouč rychle přišel.
01:09
Opět Kaski a tentokrát byl úspěšnější, ovšem Janis Kalninš vyráží betonem.
00:53
Oliwer Kaski nahazoval, ale netrefil branku.
00:39
Marko Anttila vybojoval puk ve středním pásmu, rozehrál a jde střídat.
00:15
Lotyši vyhráli úvodní vhazování, do útočného pásma nahodil Andris Džerinš.
00:01
Utkání právě začalo.
Na zápas ale fanoušci pořád přijít nemohou, poprvé to bude umožněno až na úterní zápas Lotyšů.
Lotyšští fanoušci se dnes poprvé mohou i během večerního zápasu setkat na zahrádkách rižských restaurací a fandit svému týmu. Doteď totiž musely zahrádky v osm večer zavřít. Nyní lotyšská vláda posunula zavíračku restaurací až na půlnoc.
Jako první na led vstoupili rozhodčí, následovali reprezentanti Finska a poté Lotyšska. Vše se schyluje k úvodnímu vhazování.
Pět minut do začátku utkání! V aréně se opět rozsvítilo a my očekáváme příchod hráčů.
Úvodní sestavy:

Finsko: Säteri (Olkinuora) – Sund, Seppälä, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Tiivola, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola (A), Pakarinen – Ruohomaa, J. Karjalainen, Turunen.

Lotyšsko: Kalninš (Punnenovs) – Balinskis, Rubins, Sotnieks, Cibulskis, Freibergs, Zile, Skvorcovs, Jaks – Krastenbergs, Abols, Keninš (C) – Darzinš, Dzierkals, Indrašis (A) – Karsums, M. Redlihs (A), Džerinš – Marenis, Rihards Bukarts, Roberts Bukarts.

Rozhodčí: Bruggeman (USA), Fraňo (CZE) – McCrank (CAN), Oliver (USA).
Poslední vzájemné zápasy

Lotyšsko – Finsko 1:8 (MS 2018)
Lotyšsko – Finsko 0:5 (přátelské utkání – 2018)
Lotyšsko – Finsko 0:3 (přátelské utkání – 2018)
Finsko – Lotyšsko 2:3 (MS 2014)
Sestava Finska z posledního utkání proti Německu

Olkinuora (Säteri) – Sund, Koivisto, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa, Nousiainen, Lindbohm – Anttila, Björninen, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola, Pakarinen – Ruohomaa, Turunen, Sallinen.
Sestava Lotyšska z posledního utkání proti Norsku

Kivlenieks (Punnenovs) – Balinskis, Rubins, Sotnieks, Cibulskis, Freibergs, A. Kulda, Jaks – Darzinš (A), Abols, Keninš – Rihards Bukarts, Džerinš (A), Roberts Bukarts – Karsums, Daugavinš (C), Indrašis – Krastenbergs, Marenis, Meija – M. Redlihs.
Finsko

Finové se taktéž mohou pyšnit skvělým vstupem a oproti svému aktuálnímu sokovi se neliší ani klopýtnutím ve druhém utkání, a to dokonce se stejným soupeřem a stejným způsobem! Hned na úvod reprezentanti Suomi přetlačili výběr USA, který se zatím na turnaji jeví velmi dobře, i proto by se mohlo zdát, že Finové na tom budou ještě lépe a dle postavení v tabulce tomu tak skutečně je, jelikož proti Kazachstánu Finové ztratili pouze dva body, i proto mají Američané o bod méně. Nicméně je nutné podotknou, že Finové ještě teprve budou hrát s Kanadou, která musí všechna utkání vyhrát, aby mohla udržet naději na čtvrtfinále! Po Kazachstánu svěřence Jukky Jalonena čekali Norové, Italové a v posledním utkání silně se jevící Němci, i přesto ale dokázali zapsat plný bodový příděl ve všech případech. Zápas s Lotyšskem bude velmi zajímavý, jelikož lotyšští hokejisté ví, že už musí jenom vyhrávat a naopak hokejisté ze severské země by rádi v tabulce skončili na prvním místě a nemuseli se tak nikam stěhovat. Finové zároveň mají s Kazachstánem nejméně obdržených branek na turnaji, inkasovali pouze v šesti případech. S obranou tak výběr rozhodně problémy nemá. Co se týče útoku, tam už je to o něco horší, se třinácti vstřelenými góly se ale nejedná o žádnou katastrofu.

Nejproduktivnějšími bruslaři výběru ze severu jsou Tony Sund (2+2) a Anton Lundell (3+1).
Lotyšsko

Lotyši měli velmi dobrý vstup do turnaje. Po gólech Mikse Indrašise a Oskarse Batny senzačně dokázali porazit Kanadu, což způsobilo první velké překvapení turnaje a celá země oslavovala hrdiny. Ačkoliv se mohlo zdát, že pohádka bude pokračovat dál, přišla studená sprcha. Proti podceňovanému Kazachstánu domácí celek nedokázal strhnout hru na svojí stranu a nakonec prohrál po nájezdech. Povinné body se od Lotyšů čekaly v dalším utkání proti Itálii, které také přišly po jasném vítězství 3:0. V tu chvíli měla hostitelská země na kontě 8 bodů, které vytvářely velmi solidní výhled do budoucna. Následující utkání proti USA neměli Lotyši příliš velká očekávání, nádech překvapení však trochu před úvodním vhazování ve vzduchu koloval. Po šedesáti minutách však na tabuli svítilo skóre 2:4 a Lotyši museli směřovat svoji mysl k dalšímu utkání proti Norsku, které mělo být naprosto klíčové. Po menší přetahované byl stav nerozhodný a dočkali jsme se druhých samostatných nájezdů v podání Lotyšska, tentokrát s norskou účastí. Ani napodruhé ale domácí hráči neudělali v loterii svým fanouškům radost a bonusový bod putoval na stranu soupeře. Nyní se Lotyši nacházejí na páté nepostupové příčce a pokud chtějí pomýšlet nad čtvrtfinále, musí v následujících dvou utkáních bodovat.

Nejproduktivnějším mužem sestavy je Ronald Keninš, jenž nasbíral již čtyři body zásluhou jednoho gólu a tří gólových přihrávek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Domov»MS v hokeji 2021»Fínsko - Lotyšsko: ONLINE z MS v hokeji 2021