Final Four bez obhajcu i Štochlovho Montpellieru

SITA|1. máj 2011 o 21:28

Turnaj Final Four Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011 v Kolíne nad Rýnom bude nemecko-španielskou záležitosťou.

VIEDEŇ. Turnaj Final Four Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011 v Kolíne nad Rýnom (28. - 29. mája) bude nemecko-španielskou záležitosťou.

Medzi kvarteto jeho účastníkov sa neprebojoval obhajca minuloročného triumfu a nemecký šampión THW Kiel, ktorý nezvládol domácu odvetu štvrťfinálového šlágra a podľahol FC Barcelona Borges 33:36. Z hry von je aj francúzsky klub posledného slovenského zástupcu Richarda Štochla.

Montpellier Agglomération po dvojgólovom víťazstve na palubovke bundesligového Rhein-Neckar Löwen utrpel pred vlastnými fanúšikmi debakel 26:35, hoci po prvom polčase ešte viedol 17:15. Reprezentačný brankár SR Štochl odchytal takmer tri štvrtiny duelu.

Nemecký HSV Hamburg potvrdil svoj postup do semifinále najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov remízou 37:37 na pôde ruského tímu Čechovski Medvedi, kam cestoval s náskokom 14 presných zásahov.

Družstvo Renovalia Ciudad Real zo Španielska si mohlo dovoliť aj tesnú domácu prehru s SG Flensburg-Handewitt 21:22, keďže pred týždňom vyhralo v Nemecku až štrnásťgólovým rozdielom.

Liga majstrov v hádzanej mužov 2010/2011:

Renovalia Ciudad Real (Šp.) - SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 21:22 (9:13) - prvý zápas 38:24, do semifinále postupuje Ciudad Real

Čechovski Medvedi (Rus.) - HSV Hamburg (Nem.) 37:37 (19:14) - prvý zápas 24:38, postupuje Hamburg

THW Kiel (Nem.) - FC Barcelona Borges (Šp.) 33:36 (15:19) - prvý zápas 25:27, postupuje Barcelona

Montpellier Agglomération HB (Fr.) - Rhein-Neckar Löwen (Nem.) 26:35 (17:15) - prvý zápas 29:27, postupuje Rhein-Neckar - Richard Štochl (Montpellier) chytal do 43. min.