Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Polášek stúpa v rebríčku štvorhry, v live vydaní atakuje najlepšiu päťku

Filip Polášek (vpravo) postúpil s Dodigom už do štvrťfinále. (Autor: TASR)
SITA|27. jan 2020 o 16:16

Slovenský tenista si prípadným postupom polepší ešte viac.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Filip Polášek spoločne s Chorvátom Ivanom Dodigom zatiaľ nestratili na tohtoročnom Australian Open ani set a suverénne postúpili do štvrťfinále.

Pre rodáka zo Zvolena ide už teraz o najlepší výsledok v Melbourne Parku, čo sa pozitívnym spôsobom prejavilo aj v aktuálnom deblovom rebríčku.

V jeho live vydaní poskočil Polášek už na siedme miesto, pričom je blízko k tomu, aby sa prebojoval aj do elitnej päťky.

Filip Polášek má v aktualizovanom poradí na konte 4570 bodov. Na piateho Poliaka Lukasza Kubota momentálne stráca 250 bodov, ktorého však pokorí v prípade úspechu vo štvrťfinále Australian Open.

V ňom spolu s Dodigom nastúpia proti nenasadenému páru Marcelo Arévalo, Johny O'Mara.

Pokiaľ by sa víťazom minuloročného turnaja ATP Masters 1000 v Cincinnati podarilo postúpiť do finále grandslamu, posunu Poláška už na štvrtú priečku deblového rebríčka by nezabránilo ani prípadné celkové víťazstvo americko-britskej dvojice Rajeev Ram, Joe Salisbury.

Polášek s Dodigom si pred začiatkom sezóny zaželali zisk grandslamového titulu. V Melbourne naďalej zostáva v hre aj táto možnosť.

V tom prípade by sa Poláškovo bodové konto upravilo na číslo 6210, vďaka čomu by sa najlepší tenista Slovenska za rok 2019 dostal pred Argentínčana Horacia Zeballosa už na tretiu priečku rebríčka mužskej štvorhry. V porovnaní s Dodigom má slovenský tenista o 20 bodov viac.

Súvisiace články