Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

FIFA potrestala rozhodcov aj hráčov za ovplyvňovanie zápasov

(Autor: Ilustračné - Fotolia)
TASR|29. aug 2013 o 16:32

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) udelila hráčom z Estónska a Tuniska a rozhodcom z Libanonu a Arménska celosvetové tresty za pokusy o ovplyvnenie zápasov.

ZURICH. Hriešnikov najskôr potrestali národné federácie na lokálnej úrovni, teraz FIFA nariadila aplikovania globálnych trestov, informovala agentúra Reuters.

Arménsky rozhodca Andranik Arsenjan a asistent Hovhannes Avagjan dostali doživotné tresty za ovplyvnenie zápasu Európskej ligy medzi Interom Turku a Vikingurom. Na základe vyšetrovania sa dokázalo, že sa snažili manipulovať s výsledkom v odvetnom stretnutí, ktoré vyhralo Vikungur 1:0.

Libanonský rozhodca Ali Sabbagh, ktorý sedel pol roka vo väzení v Singapure za prijatie sexuálnej služby výmenou za ovplyvnenie výsledku, mal najskôr len provizórne zastavenú činnosť, ale neskôr mu Ázijská futbalová federácia po zozbieraní dôkazov udelila trest a zrušila mu 3. apríla nomináciu len pár hodín pred zápasom ázijského pohára AFC medzi singapurským Tampines Rovers a indickým East Bengal.

FIFA oznámila aj doživotný trest pre estónskeho futbalistu Elvisa Liivamagia a dočasne majú zastavenú činnosť tuniskí hráči Marouane Troudi a Mahmoud Dridi, ako aj rozhodca Amir Jaziri.

Súvisiace články