Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Pomohol bývalému klubu. Dostal tisícky ľúbostných návrhov aj prepraviek piva

Futbalisti 1. FC Union Berlín - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. jún 2020 o 16:04

Väčšina návrhov bola od mužov.

BRATISLAVA. Spojenie Felixa Kroosa s Werderom Brémy funguje aj po štyroch rokoch.

Stredopoliar Unionu Berlín sa stal adresátom množstva súhlasných komentárov aj darčekov od fanúšikov Brém po tom, čo sa podieľal na víťazstve Unionu Berlín nad Fortunou Düsseldorf 3:0 v poslednom bundesligovom kole.

Kombinácia tohto výsledku s vysokým triumfom Brém nad Kolínom nad Rýnom 6:1 znamená, že futbalisti Werderu sa vyhli priamemu zostupu z najvyššej nemeckej súťaže a zahrajú si baráž o účasť v Bundeslige.

"Mám k dispozícii množstvo správ od fanúšikov Brém. Aktuálne je to 1678 prepraviek piva a 5467 ľúbostných návrhov a väčšinou od mužov. Tak teda vďaka," pochválil sa 29-ročný Felix Kroos na twitteri a k príspevku pridal aj zelené srdce vo farbe Werderu.

Mladší brat hviezdy Realu Madrid Toniho Kroosa hrával v Brémach v rokoch 2010 - 2016. Informuje o tom web sport.de.

Okrem Kroosa sa na triumfe nad Düsseldorfom podieľal aj ďalší niekdajší futbalista Werderu Brémy Anthony Ujah, Nigérijčan dokonca strelil gól.

"Možno nám naozaj trochu pomohlo, že títo dvaja hráči Unionu Berlín majú Werder stále vo svojom srdci," vyjadril sa Marco Bode, klubová legenda Werderu a dnes šéf dozornej rady tohto tímu z Weserstadiona.

Súvisiace články