Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Federera prekvapilo, že má šancu na post jednotky

Roger Federer. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 22. okt 2014 o 08:11

V tomto roku nevyhral žiadny grandslam, i tak nie je Švajčiar ďaleko od toho, aby zosadil z prvého miesta v rebríčku Novaka Djokoviča.

BAZILEJ. Švajčiarsky tenista Roger Federer sa pôvodne pohrával s myšlienkou, že na svojom "domácom" halovom turnaji v Bazileji bude hrať len štvorhru po boku krajana Stana Wawrinku v rámci prípravy na novembrové daviscupové finále proti Francúzom v Lille.

Chcel hrať len štvorhru

"Napokon som sa rozhodol štartovať aj vo dvojhre. Bez diskusie chcem na tomto podujatí uspieť a zostať reálne v boji o post koncoročnej jednotky svetového rebríčka," povedal 33-ročný druhý muž renkingu.

"Skutočnosť, že som natoľko blízko vrcholu, ma pomerne prekvapila. Určite som totiž vychádzal najmä z toho, že v tejto sezóne som nezískal grandslamový titul. Nemal som však k nemu ďaleko na Wimbeldone a celkovo som si počínal veľmi vyrovnane, inak by som ani nemohol byť v takejto situácii," povedal Federer podľa portálu Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

Federer bol koncoročnou jednotkou v sezónach 2004 - 2007 a 2009.

V Bazileji, kde kedysi robil zberača loptičiek, štartuje 15. raz. Bol 10-krát v miestnom finále a radoval sa z trofeje v rokoch 2006, 2007, 2008, 2010 a 2011. V ostatných dvoch sezónach zhodne prehral v boji o titul s Argentínčanom Juanom Martínom Del Potrom: "Nechcem vyhlásiť, že v mladosti som mal toto podujatie nejako v hlave. Nikdy som si na ňom nepočínal nejako vyložene zle. Dnes, keď už mám toľko skúseností, však dokážem túto akciu vnímať ako nevybočujúcu."

Po Bazileji ešte dva turnaje

Srb Noval Djokovič vedie v bodovaní Race to London 2014 pred Federerom o 990 bodov a tento týždeň nehrá. Ak Švajčiar dobyje trofej, zredukuje manko na 490 bodov.

V hre pritom ešte bude 2500 bodov (halový Paríž a londýnsky šampionát). Federer sa v stredu v 1. kole v Bazileji nie pred 18.00 h stretne s 31-ročným Luxemburčanom Gillesom Mullerom (51.), proti ktorému má štatistiku 4:0 bez straty setu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.