Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Fed Cup: Proti Češkám definitívne bez Hantuchovej

Daniela Hantuchová počas tlačovej besedy po návrate z Austrálie. Bratislava, 28. január 2008. (Autor: SITA, AP)
SITA|Publikované 31. jan 2008 o 17:04

BRNO 31. januára (SITA) - Daniela Hantuchová definitívne neposilní slovenské tenistky vo víkendovom stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie v Brne proti Češkám. Dlhodobá slovenská jednotka ...

BRNO 31. januára (SITA) - Daniela Hantuchová definitívne neposilní slovenské tenistky vo víkendovom stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie v Brne proti Češkám. Dôvodom je pretrvávajúce zranenie päty, ktoré si potrebuje doliečiť.

Dlhodobá slovenská jednotka a aktuálne ôsma hráčka rebríčka WTA Tour to vo štvrtok podvečer potvrdila kapitánovi Mojmírovi Mihalovi, ktorý v tejto súvislosti pre agentúru SITA uviedol: "Daniela sa stále lieči, tento týždeň ešte netrénovala a nevie, kedy vôbec začne s tréningom. Pozdravuje však dievčatá v tíme, drží nám palce a ponúkla nám aspoň teoretickú pomoc a rady, ktoré môžeme v zápase využiť." K avizovanej a napokon aj potvrdenej neúčasti D. Hantuchovej sa vyjadril aj generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.

"Môžem to na sto percent potvrdiť, dostal som od nej textovú správu. Daniela zatiaľ vôbec netrénuje a uvažuje dokonca nad odhlásením sa z turnaja v Paríži, ktorý bude nasledovať po Fed Cupe," povedal Moška a na margo slovenských ambícií v Brne bez Hantuchovej podotkol: "Stále si myslím, že máme reálnu šancu na úspech. Keď si český kapitán Pála myslí, že bez našej jednotky majú jeho hráčky percentuálne 80 k 20 šancu na víťazstvo, ja tvrdím, že každý zápas sa začína fifty-fifty bez ohľadu na okolnosti. Naše mladé hráčky by mohli príjemne prekvapiť. Horšie ako vlani v Bratislave, keď sme prehrali 0:5, to nebude."

Pri absencii nedávnej semifinalistky Australian Open Hantuchovej je viac než pravdepodobné, že slovenskou jednotkou do dvojhry v súboji proti Češkám bude Dominika Cibulková (48. v rebríčku WTA Tour) a dvojkou Magdaléna Rybáriková (207.). O programe jednotlivých stretnutí brnianskeho súboja rozhodne piatkový žreb, ktorý sa uskutoční od 12.00 h v budove Novej radnice na Dominikánskom námestí. Stretnutie Česko - Slovensko odohrajú na Výstavisku v pavilóne B na tvrdom povrchu značky Supreme v hale s kapacitou 3800 divákov. Zápasový program sa v sobotu začína o 13.00 h, v nedeľu o hodinu skôr.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.