Sklamaní futbalisti FC Barcelona.
Sklamaní futbalisti FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. jan 2019 o 07:45

Hosťom chýbal Lionel Messi.

SEVILLA. prvom zápase štvrťfinále Španielskeho kráľovského pohára prehrali futbalisti FC Barcelona na trávniku FC Sevilla 0:2.

Domáci využili absenciu argentínskeho lídra hostí Lionela Messiho a v druhom polčase sa o ich víťazstvo gólmi postarali v 58. minúte Pablo Sarabia a v 76. minúte Wissam Ben Yedder.

Španielsky kráľovský pohár - 1. štvrťfinále:

FC Sevilla - FC Barcelona 2:0 (0:0)

Góly: 58. Sarabia, 76. Ben Yedder

Odveta tohto štvrťfinálového súboja príde na rad 30. januára v Barcelone.

Konfrontácia Sevilly a Barcelony je reprízou vlaňajšieho finále Copa del Rey, ktoré ovládli hráči Barcelony a získali prestížny pohár po štvrtý raz v sérii. Tiež v roku 2016 malo finále rovnaké obsadenie s tým istým víťazom.

Zverenci Ernesta Valverdeho neskórovali vôbec po prvý raz po 39 zápasoch a prehry v Lige majstrov 10. apríla 2018 na trávniku AS Rím (0:3), ktorá vtedy znamenala vyradenie Kataláncov z elitnej klubovej súťaže vo štvrťfinále.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Barcelona v prvom štvrťfinále prehrala v Seville a po 39 zápasoch nestrelila ani gól