Streda, 29. septembra, 2021Meniny má Michal, Michaela

Chelsea ulovila jedného z najžiadanejších futbalistov na trhu

Timo Werner. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. jún 2020 o 10:27

Anglický klub môže konečne nakupovať.

LONDÝN. Napriek koronakríze anglický futbalový tím FC Chelsea plánuje tvrdú ofenzívu na letnom prestupovom trhu s hráčmi.

Londýnsky klub angažoval nemeckého reprezentačného útočníka Tima Wernera, ktorého získal z bundesligového tímu RB Lipsko po splnení doložky v jeho zmluve za 60 miliónov eur.

Dvadsaťštyriročný Werner je momentálne jedným z najžiadanejších hráčov na trhu.

Podľa portálu Sky Sports je dohoda už na svete a útočník dostane v Chelsea plat 200-tisíc libier týždenne.

V tejto sezóne dosiaľ nastrieľal vo všetkých súťažiach 31 gólov a v bundesligovej tabuľke kanonierov je s 25 zásahmi druhý o štyri góly za poľským lídrom Robertom Lewandowským z Bayernu Mníchov.

"Chelsea vlani nemohla nakupovať hráčov, lebo to mala zakázané od FIFA. Okrem reálneho záujmu o Wernera teraz už majú istotu, že k nim príde Maročan Hakim Ziyech z Ajaxu Amsterdam. Jeho cena je 40 miliónov eur. Čo sa týka Wernera, bude to veľká strata pre Lipsko po športovej stránke.

Keďže však vlani s ním v klube predĺžili zmluvu do roku 2023, zamedzili strašnému scenáru, že odíde ako voľný hráč. Po veľkých investíciách z minulých rokov sa teraz v Lipsku musia spoliehať na predaj hráčov.

A v prípade Wernera sa to asi oplatí. Spolu s odchodom Nabyho Keitu v roku 2018 do FC Liverpool za 60 miliónov eur ide o dva najdrahšie transfery smerom von v histórii klubu," skonštatovali na portáli športového denníka Kicker.

Podľa toho istého zdroja sa odchodom Wernera z Lipska núka šanca na trvalý prestup pre českého útočníka Patrika Schicka.

Ten je zatiaľ v saskom tíme na hosťovaní z AS Rím. Zástupcovia Lipska by ho chceli kúpiť, ale nie za momentálne stanovených 30 miliónov eur.

Tretí tím budesligovej tabuľky má záujem aj o kosovského stredopoliara Milota Rashicu z Werderu Brémy.

Súvisiace články