Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Barcelona dostala výnimku, za zraneného Dembélého si môže hľadať náhradu

Ousmane Dembélé. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. feb 2020 o 14:31

Katalánci riešia ťažkosti v ofenzíve.

BRATISLAVA. Úradujúci majster španielskej najvyššej futbalovej súťaže FC Barcelona bude môcť v nasledujúcich dňoch hľadať náhradu za zraneného útočníka Ousmana Dembélého.

Katalánci dostali súhlas od lekárskej komisie tamojšej futbalovej federácie na to, aby mohli zaregistrovať nového hráča aj po skončení prestupového obdobia.

Vedenie La Ligy udeľuje takúto výnimku iba v prípade, že tím príde o futbalistu na obdobie dlhšie ako päť mesiacov. Informoval o tom web španielskeho športového denníka Marca.

Barcelonský klub poslal ešte minulý týždeň žiadosť lekárskej komisii s presnými podrobnosťami zranenia a potvrdením, že mladý Francúz sa zranil až po uzavretí zimného "transferového okna".

Dembélé bude pauzovať po operácii roztrhnutého zadného stehenného svalu pravej nohy približne pol roka a vynechá aj blížiace sa majstrovstvá Európy.

Pozitívna reakcia spomenutej komisie dáva Barcelončanom možnosť získať novú akvizíciu do ofenzívy v priebehu nasledujúcich 15 dní. Musia sa však pozerať iba na hráčov pôsobiacich v Španielsku. Marca uvádza, že v hľadáčiku Barcelony by mohli byť Willian José, Lucas Pérez, Ante Budimir alebo Enes Ünal.

Absencia Dembélého nie je jediným problémom, ktorý sa vyskytol v ofenzívnej línii Barcelony.

Do konca aktuálnej sezóny je zranený aj uruguajský kanonier Luis Suárez a mladík Carles Pérez nedávno zamieril na hosťovanie do talianskeho AS Rím. Tréner Quique Setién má preto k dispozícii iba trojicu Ansu Fati, Lionel Messi a Antoine Griezmann.

Súvisiace články