Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Fanúšikovia môžu oslavovať. Top európsku ligu obnovia už o pár dní

Fanúšikovia Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. máj 2020 o 15:50

Do konca súťaže ostáva odohrať 9 kôl.

BRATISLAVA. Najvyššiu nemeckú futbalovú súťaž obnovia po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu v piatok 15. mája.

Reštart prvej i druhej bundesligy dostal zelenú po stredajšej videokonferencii nemeckej kancelárky Angely Merkelovej s premiérmi spolkových krajín. Informovala o tom agentúra SID s odvolaním sa na správy viacerých nemeckých médií.

"Bundesliga bude čoskoro opäť schopná pokračovať v sezóne," citovala Merkelovú agentúra DPA. Na videokonferencii navrhli opätovné rozbehnutie I. a II. bundesligy v polovici mája, rozhodnutie o presnom termíne nechali na vedení Nemeckej futbalovej ligy (DFL).

Prezidíum DFL zasadlo ešte v stredu večer a vytýčilo termín reštartu dvoch najvyšších súťaží na 15. máj, o čom následne informovalo všetky kluby, uviedla agentúra SID.

DFL plánuje obnoviť prerušené súťaže bez prítomnosti divákov na štadiónoch. Všetky kluby musia pred spustením líg absolvovať tréningový tábor v karanténnych podmienkach.

Pred reštartom musia hráči podstúpiť testy na koronavírus, pričom pozitívne testovaní futbalisti, členovia realizačných tímov či iní zamestnanci klubu musia byť okamžite izolovaní.

Prvá vlna testovania, v rámci ktorej sa testom podrobilo dokopy 1724 hráčov, trénerov a fyzioterapeutov z 36 klubov oboch súťaží, odhalila desať pozitívnych nálezov.

Infikované osoby putovali do karantén podľa pravidiel miestnych zdravotníckych orgánov. Druhé kolo testovania prebehne tento týždeň.

Najvyššiu nemeckú súťaž prerušili pre šíriaci sa koronavírus v polovici marca. Do konca sezóny zostáva odohrať ešte deväť kôl.

Na čele tabuľky je mníchovský Bayern, ktorý má po odohratí 25 zápasov pred druhou Borussiou Dortmund štvorbodový náskok. Súťaž by chceli dokončiť do konca júna.

Súvisiace články