Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Priaznivci Liverpoolu majú zákaz oslavovať v centre, zasiahol i starosta

Fanúšikovia Liverpool FC oslavujú majstrovský titul v Premier League 2019/2020. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jún 2020 o 12:14

Polícia vydala zákaz zhromažďovania.

LIVERPOOL. Fanúšikovia FC Liverpool naďalej nemôžu oslavovať zisk prvého majstrovského titulu od roku 1990 v centre mesta.

Tamojšia polícia vydala v piatok toto nariadenie po tom, čo priaznivci "The Reds" slávili v uliciach druhý deň po sebe napriek tomu, že v Anglicku platí zákaz zhromažďovania či povinnosť udržiavať odstup. Nariadenie platí až do nedele.

Futbalisti Liverpoolu ukončili 30-ročné čakanie na titul, definitívne im ho zabezpečila štvrtková prehra Manchestru City s Chelsea (1:2).

Premier League: Fanúšikovia Liverpool FC oslavujú majstrovský titul: fotogaléria

27.6.2020

Fanúšikovia následne vyrazili oslavovať k štadiónu Anfield, kde sa ich zišlo niekoľko tisíc, hoci ich od spoločných osláv odhováralo vedenie mesta, ako i tréner Jürgen Klopp.

V piatok priaznivci vyrazili do centra, na čo polícia zareagovala vydaním zákazu zhromažďovania. Po zverejnení záberov z osláv vyzval starosta Joe Anderson fanúšikov, aby sa z titulu radovali doma.

"Oceňujem, že chcú oslavovať, ale prosím ich, aby s ohľadom na svoju bezpečnosť i bezpečnosť ostatných išli domov a slávili tam. COVID-19 je stále obrovské riziko a naše mesto už stratilo príliš veľa ľudí," napísal na Twitteri.

V Británii sa novým koronavírusom nakazilo vyše 310.000 ľudí, v sobotu evidovali v krajine od vypuknutia pandémie už 43.498 úmrtí.

Súvisiace články