Fabregasovi museli v Baku zašívať hlavu

SITA|10. jún 2009 o 08:53

Po utorňajšom medzištátnom priateľskom futbalovom stretnutí v Baku medzi domácim Azerbajdžanom a Španielskom oslavovali hráči úradujúceho kontinentálneho šampióna suverénne víťazstvo.

BAKU. Po utorňajšom medzištátnom priateľskom futbalovom stretnutí v Baku medzi domácim Azerbajdžanom a Španielskom oslavovali hráči úradujúceho kontinentálneho šampióna suverénne víťazstvo 6:0 a natiahnutie unikátnej série bez prehry na 32 zápasov, čím stanovili nový európsky rekord. Neplatilo to však o všetkých zverencoch trénera Vicenteho Del Bosqueho. Úplne iné starosti mal kapitán tímu Cesc Fabregas, ktorý si tesne pred koncom prvého polčasu nepríjemne poranil hlavu pri faule na neho v pokutovom území Azerbajdžanu. Na trávnik okamžite vybehol lekár hostí, pretože 22-ročná opora londýnskeho Arsenalu silno krvácala. Ranu museli Fabregasovi, ktorý podľa informácií Sky Sports cítil nevoľnosť, zašiť viacerými stehmi. Zatiaľ nie je známe, kedy bude ofenzívny stredopoliar, ktorého do druhého polčasu nahradil Sergio Busquets, úplne v poriadku. Neobjavili sa však správy, podľa ktorých by musel Francesc Fabregas vynechať blížiaci sa Pohár konfederácií v Juhoafrickej republike (14. - 28. júna 2009).