Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Z US Open ho vylúčili. Fognini zaň nedostane body ani prémie

Fabio Fognini za svoje účinkovanie na US Open nedostane nič. (Autor: SITA)
SITA|3. sep 2017 o 16:48

Taliana vylúčili z turnaja za nešportové správanie.

RÍM. Taliansky tenista Fabio Fognini nielenže musí zaplatiť pokutu dovedna 24-tisíc amerických dolárov (konkrétne 15 000 USD + 5000 USD + 4000 USD) za nešportové správanie v troch rôznych bodoch počas stredajšieho zápasu prvého kola dvojhry na US Open, v ktorom papierovo nečakane ako dvadsaťdvojka žrebu prehral s krajanom Stefanom Travagliom 4:6, 6:7 (8), 6:3, 0:6, ale nepriznajú mu ani žiadne dosiahnuté renkingové body a prémie.

Za singla aj debla, v ktorom sa s iným Talianom Simonem Bolellim dostal do osemfinálového tretieho kola a potom ich vinou Fogniniho konania dodatočne v rámci pokračujúceho vyšetrovania vyškrtli z pavúka, pôvodne už mal istotu 63-tisíc amerických dolárov.

Novinku prezradila národná federácia FIT v rámci oznamovania otvorenia vlastného disciplinárneho konania. Informáciu zdieľal web Tennis World.

Talianovi za hrubé priestupky hrozí od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) finančná sankcia 250-tisíc USD a vylúčenie z grandslamových podujatí.

Naďalej by však mohol hrať na okruhu Asociácie tenisových profesionálov (ATP), ktorá je autonómnym subjektom a aspoň predbežne neavizovala nejaký vlastný trest či akceptovanie konzekvencií voči Fogninimu od ITF.

Manžela víťazky US Open 2015 Flavie Pennettovej okrem iného obvinili, že vulgárne urazil empajrovú rozhodkyňu Louise Engzellovú.

Referuje o tom web New York Daily News.

Fognini sa medzičasom verejne ospravedlnil.

Súvisiace články