Útočník FC Chelsea Tammy Abraham
Útočník FC Chelsea Tammy Abraham (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. feb 2021 o 23:05

Londýnčania postúpili do štvrťfinále.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Chelsea postúpili do štvrťfinále anglického FA Cupu. Vo štvrtkovom zápase zdolali druholigové Barnsley 1:0, pričom za hrdinu zápasu možno označiť útočníka Tammyho Abrahama.

Dvadsaťtriročný útočník strelil jediný gól zápasu. V 64. minúte si dobre nabehol na prízemný center Reeca Jamesa, vyhol sa ofsajdovému postaveniu a bez problémov poslal loptu do prázdnej brány.

Nebol to však jeho jediný svetlý moment v zápase.

O štrnásť minút neskôr sa ukázal ako platný hráč v defenzíve. Po štandardnej situácii domácich pohotovo zakončil striedajúci Michael Sollbauer, ale Abraham loptu vyhlavičkoval na rohový kop.

Barnsley sa v závere snažilo o vyrovnanie, ale Chelsea pod vedením trénera Thomasa Tuchela vyhrala štvrtý zápas v sérii. V súboji o postup medzi elitné kvarteto ju čaká Sheffield United.

Miestenku vo štvrťfinále najstaršej futbalovej pohárovej súťaže si zabezpečil aj Southampton, ktorý zdolal Wolverhampton na jeho ihrisku 2:0.