Arsenal postúpil do osemfinále FA Cupu, v závere takmer prišiel o vedenie

Sokratis Papastathopoulos (vľavo) a Shkodran Mustafi (vpravo) bojujú o loptu s Dominicom Solankem v zápase AFC Bournemout - Arsenal FC. (Autor: John Walton - TASR/AP)
Sportnet|27. jan 2020 o 23:45

V drese Arsenalu skórovali mladíci.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn postúpili do osemfinále FA Cupu. V zápase šestnásťfinále si poradili s domácim Bournemouthom 2:1. Arsenal sa v osemfinále predstaví ma pôde Portsmouthu.

Hostia viedli už v 26. minúte o dva góly, keď skórovali len osemnásťročný Bukayo Saka a dvadsaťročný Edward Nketiah.

Skóre sa dlho nemenilo. Kontaktný gól domácich dosiahol až v štvrtej minúte nadstavenia Sam Surridge. O platnosti gólu musel rozhodnúť VAR.

Nadstavovalo sa takmer jedenásť minút, ale domáci už nedokázali vyrovnať. Nič nezmenila ani posledná strela Lewisa Cooka, ktorá smerovala nad brvno.

FA Cup 2019/2020 - šestnásťfinále

• AFC Bournemouth - Arsenal FC 1:2 (0:2)

Góly: 90.+4. Surridge - 5. Bukayo Saka, 26. Edward Nketiah

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Arsenal postúpil do osemfinále FA Cupu, v závere takmer prišiel o vedenie