Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Extréner Žiliny Pavel Vrba využil klauzulu, v Plzni končí

Pavel Vrba takto tancoval po postupe klubu do skupinovej fázy Ligy majstrov na ihrisku slovinského Mariboru. (Autor: archív TASR/AP)
TASR|18. nov 2013 o 17:57

Nahradí Michala Bílka, ktorý rezignoval na post hlavného trénera reprezentácie po prehre Česka s Talianskom 1:2.

PLZEŇ. Tréner českého futbalového klubu Viktoria Plzeň Pavel Vrba využil klazulu vo svojej zmluve a 15. decembra oficiálne ukončí s českým majstrom spoluprácu. Následne sa takmer s istotou stane trénerom českej reprezentácie.

"List o využití klauzuly, ktorú obsahovala zmluva na požiadanie Pavla Vrbu pri jej poslednom predĺžení, bol klubu doručený 15. novembra. Podľa plného znenia tohto dodatku bude angažmán trénera Vrbu vo Viktorii Plzeň ukončený k 15. decembru," cituje portál idnes.cz hovorcu klubu Pavla Pillára.

Po skončení spolupráce s Viktoriou Plzeň by sa mal stať Pavel Vrba trénerom českého národného tímu.

Chceli by ho od začiatku roka

"Na základe uzatvorených zmlúv rešpektujeme jeho krok, hoci vo svetle vzájomnej komunikácie prebiehajúcej v uplynulých týždňoch nepopieram obrovské sklamanie," poznamenal generálny manažér Plzne Adolf Šádek.

"Samozrejme, som veľmi rád, že získame trénera, ktorý má za sebou rad skvelých výsledkov," skonštatoval predseda národnej asociácie Miroslav Pelta.

Dodal, že by ho potešil koučov nástup do funkcie k 1. januáru 2014.

Pavel Vrba úspešne viedol Plzeň od októbra 2008, dvakrát priviedol tím k českému titulu a rovnako dvakrát do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Predtým odmietol Kováčikov návrh

Čoskoro päťdesiatročného bývalého trénera corgoňligového klubu MŠK Žilina, s ktorým v sezóne 2006/2007 získal ligový titul, absolvuje na lavičke Plzne už len štyri stretnutia. Český majster sa predstaví ešte dvakrát v lige, dva štarty si pripíše aj v Lige majstrov.

Po septembrovej prehre Česka v Turíne s domácim Talianskom 1:2 počas kvalifikácie na svetový šampionát v Brazílii rezignoval na post hlavného trénera reprezentácie Michal Bílek.

Vedenie Viktorie Plzeň predtým odmietlo návrh prezidenta SFZ Jána Kováčika, ktorý chcel dostať Vrbu na lavičku slovenskej reprezentácie.

Súvisiace články