Extraliga žien - 2. kolo - sobota

SITA|13. okt 2007 o 20:35

BRATISLAVA 13. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola volejbalovej extraligy žien:


ZŠK UKF Nitra - VK Doprastav Bratislava 1:3 (-16, 20, -18, -15)

89 min, rozhodovali: Ivanka, M. Kováčik, 100 divákov

Zápas sa hral v réžii bratislavského tímu, ktorý v druhom sete trochu popustil a umožnil domácim získať toto dejstvo. V ďalších dvoch setoch sa však už opäť prejavila skúsenosť hráčok Doprastavu.


ŽP Šport Podbrezová - VTC Pezinok 3:2 (20, -26, -23, 20, 14)

115 min, rozhodovali: Tomčáni, Vaško, 100 divákov

Nováčik súťaže odohral s jedným z favoritov vyrovnaný zápas a napokon sa tešil zo zaslúženého víťazstva. Podbrezová po vyhratom prvom sete neuspela v koncovke druhého i tretieho, ďalšie tri dejstvá však už boli v jej réžii. Dramatický tajbrejk napokon skončil úspechom domácich.


ŠK ŽU Žilina - VK Slávia TU Košice 1:3 (-24, -29, 19, -23)

103 min, rozhodovali: Mokrý - Faulhammer, 70 divákov

Domáce doplatili na koncovky prvých dvoch setov. V prvom sete viedli 24:20, ale Košičanky získali potom šesť lôpt. V druhom mali Žilinčanky k dispozícii 5 setbalov, ale ani tie nevyužili. Košičanky sa nevzdávali a bojovali až do konca. Po prehratom treťom sete v štvrtom sete zvládli jeho záver a radovali sa z výhry.


VO ŠG Nitra - VK Senica 1:3 (-17, 23, -17, -15)

93 min, rozhodovali: K. Sarka, Matúš, 100 divákov

Až na vyrovnaný druhý set, v ktorom domáce zvíťazili, celý priebeh zápasu bol v réžii Seničaniek. Domáce hráčky pôsobili ustráchaným dojmom. Senica bola lepšia vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazila.


VK Račianska Bratislava - VK Slávia UK Bratislava 1:3 (17, -17, -21, -13)

91 min, rozhodovali: Szász, Švára, 120 divákov

V prvom sete sa domáce favorizovaných slávistiek nezľakli a prekvapujúco ho vyhrali. V ďalších dejstvách sa už prejavila väčšia skúsenosť "vysokoškoláčok", ktoré duel dotiahli do víťazného konca.


Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Volejbal»Extraliga žien - 2. kolo - sobota