Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Extraliga so zmenou hracieho systému, obhajuje P. Bystrica

SITA|5. sep 2006 o 09:30

BRATISLAVA 5. septembra (SITA) - Nový ročník najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov otvoria pre povinnosti dvoch klubov v európskych pohároch už v stredu 6. septembra dve predohrávky: ŠKP Bratislava - ...

BRATISLAVA 5. septembra (SITA) - Nový ročník najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov otvoria pre povinnosti dvoch klubov v európskych pohároch už v stredu 6. septembra dve predohrávky: ŠKP Bratislava - Tatran Prešov a 1. MHK Košice - MŠK Hlohovec. Zostávajúce dva zápasy 1. kola, v ktorých úradujúci slovenský šampión MŠK SIRS Považská Bystrica začne svoju púť za obhajobou prvenstva na pôde Topoľčian a Sečovce privítajú Nové Zámky, sú na programe potom v sobotu 9. 9.

Extraliga mužov sa v sezóne 2006/2007 bude hrať podľa nového hracieho systému, ale znovu s ôsmimi účastníkmi. Nováčikom nie je nikto, keďže Sečovce i Hlohovec si zachovali extraligovú príslušnosť v prelínacej súťaži. V základnej časti sa kluby stretnú spôsobom každý s každým doma - vonku (spolu 14 kôl). Potom nastane oproti minulému ročníku zmena. Družstvá sa rozdelia do dvoch skupín podľa umiestnenia v základnej časti. A-skupinu budú tvoriť tímy na 1., 4., 5., 8. mieste a B-skupinu zase na 2., 3., 6., 7. priečke, pričom obdržia bonifikačné body (3 - 2 - 1 - 0) a zahrajú si systémom doma - vonku (6 kôl). Do nadstavbovej časti postúpia prví traja z oboch skupín, ktorí odohrajú dvojkolovo (doma-vonku) dovedna po 10 zápasov. Body zo skupín sa im prenášajú v plnej výške. Účasť v play off si zabezpečia prvé štyri družstvá po nadstavbovej časti. Semifinále, finále i o 3. miesto sa hrá na tri víťazné stretnutia (prvé, tretie, prípadne piate u lepšieho umiestneného po nadstavbovej časti). O 5. miesto sa hrá pohárovým systémom na odvetu, začína sa u mužstva, ktoré skončilo šieste po nadstavbe. Nového majstra SR spoznáme najneskôr 30. mája 2007.

Družstvá na 4. priečkach zo skupín A a B budú hrať s dvoma najlepšími tímami z I. ligy po základnej časti o účasť v budúcej sezóne extraligy. Stretnú sa každý s každým doma - vonku (spolu 6 kôl). V tejto fáze súťaže začínajú s nulou na svojom bodovom konte, pričom právo štartu v extralige 2007/2008 si vybojujú prví dvaja.


Program zápasov 1. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2006/2007 (6. - 9. 9. 2006):

streda, 6. septembra

18.00 h ŠKP Bratislava - Tatran Prešov, 18.00 1. MHK Košice - MŠK Hlohovec

sobota, 9. septembra

18.00 ŠKP Sečovce - TJ Štart Nové Zámky, 18.00 HC THP Topvar Topoľčany - MŠK SIRS Považská Bystrica

Súvisiace články