Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Extraliga mužov - 5. kolo - streda

SITA|Publikované 27. sep 2006 o 17:58

BRATISLAVA 27. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších dvoch predohrávaných zápasov 5. kola extraligy hádzanárov:

MŠK SIRS Považská Bystrica - Tatran Prešov 29:31 (17:14)

Najviac gólov: Tůma 7, Maťaš 5, Krahulík 4. J. Kozák 4 - Fuňak a Tumidalský po 7, Michal Urban 5

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 6 - 10, ČK: Krahulík (Považská Bystrica) za 3 vylúčenia, Marušák (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Šubák a Vydra, 450 divákov

Domáci hádzanári začali šláger v ležérnom tempe a v 6. min prehrávali 1:4. Potom však Považská Bystrica dokázala otočiť nepriaznivý stav na 7:4 a až do konca prvého polčasu si s prehľadom udržiavala vedenie o tri-štyri góly. Úvod druhého dejstva sa podobal tomu prvému. Domáci ho "zaspali" a Prešovčania vďaka tomu v 41. min znovu naklonili misky váh na svoju stranu - 21:20. Považania sa potom opäť rozohrali a v 48. min bol stav 26:23 v prospech MŠK SIRS. Následne však strelili Šarišania šesť gólov po sebe. V nervóznom závere sa domáci pripravili o priaznivejší výsledok nepremieňaním ani tých najvyloženejších príležitostí, a tak si po štyroch víťazstvách pripísali na svoje konto v aktuálnej extraligovej sezóne vôbec prvú bodovú stratu.

1. MHK Košice - ŠKP Bratislava 27:23 (13:11)

Najviac gólov: Hruščák 7/3, Strapko a Hičo po 4 - Dudáš 4, Mišenčík a Mikuš po 3

Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 6 - 4, ČK: Petraško (Košice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 200 divákov

Obaja aktéri predviedli aktívnu hádzanú bohatú na rušné momenty, ale robili aj veľa technických chýb. Do prestávky sa skóre nakláňalo raz v prospech domácich, inokedy zas na stranu Bratislavčanov. V druhom polčase Košičania pridali na dôraze a víťazstvo už z rúk nepustili. O zaslúžený triumf "východniarov" sa postaral najmä vynikajúci brankár Olejár, ktorý zlikvidoval veľké množstvo príležitostí hádzanárov ŠKP.